1p

Tudni szeretné, mi vár Önre 2025-ben?
Mit okoz, hogy ingatlancélra is elkölthetőek a nyugdíjmegtakarítások?
Hogyan érinti ez a piacokat, merre mennek az ingatlanárak és az épitőipari árak?
Pogátsa Zoltán, Farkas András, Nagygyörgy Tibor
és sok más kíváló szakértő ezúttal élőben osztja meg nézeteit!

Találkozzunk személyesen!

2024. november 21. 16:00 Budapest

Részletek és jelentkezés itt

Továbbra is erős világgazdasági növekedést jósol a londoni Economist Intelligence Unit, amely még emelte is az Egyesült Államokra adott növekedési előrejelzését
Továbbra is erős világgazdasági növekedést jósol a londoni Economist Intelligence Unit (EIU), amely szerdai elemzésében még emelte is az Egyesült Államokra adott növekedési előrejelzését, a mostani globális tőzsdei eladási hullámot pedig rövid távú, "már esedékes" kiigazításnak nevezte.

A világ legnagyobb, nem befektetési banki jellegű gazdasági elemző és előrejelző háza által szerdán, Londonban kiadott havi világgazdasági prognózis szerint az idén 4,7, jövőre 4,6, a 2011-ig terjedő előrejelzési időszak további éveiben pedig 4,3-4,4 százalékos globális növekedés várható. Ez ugyan kevésbé pezsgő, mint a 2004-2006-os időszak 4,7-5,2 százalék közötti éves ütemei, mégis az elmúlt évtizedek legjobb teljesítményei közé tartozik, és "a következő öt év legalább annyira erősnek ígérkezik, mint az elmúlt öt év".

Az EIU a szerdai londoni előrejelzés szerint ugyanakkor jelenleg 1:4 esélyt lát arra, hogy az amerikai gazdaság még 2007 vége előtt recesszióba fordul.
Az EIU szerint az amerikai gazdaság növekedése jelentősen lassul; a cég az idén 2,5 százalékos GDP-bővülést vár az Egyesült Államokban a tavalyi 3,4 százalék után. Ez is azonban feljavított előrejelzés, mivel a korábbi prognózis 2,3 százalékról szólt. A londoni intézet szerint az amerikai lassulást jórészt a fogyasztói aktivitás egyik alapmércéjének számító ingatlanpiac lanyhulása okozza, mindazonáltal a magánfogyasztás továbbra is erőteljes; a tavalyi negyedik negyedévben, éves összevetésben 4,4 százalékkal nőtt.

Alan Greenspan, a Federal Reserve előző elnöke a hét elején Hongkongban szintén azt mondta, hogy az év végére nem zárja ki az amerikai recesszió lehetőségét. E kijelentése több elemzői vélemény szerint erősítette a Kínából kiindult, és a fejlett piacokra is átterjedt erős részvényeladási nyomást.

A cég szerint a kedden kitört zűrzavar megmutatta azokat a törésvonalakat, amelyek "az évek óta olcsó hitelekkel felszínen tartott világgazdaság" mélyebb rétegeiben húzódnak.
Az EIU szerdai jelentése az elmúlt két nap globális tőzsdei visszaeséseiről azt írta: ha a piacoknak lettek volna is kétségeik Kína növekvő gazdasági befolyásával kapcsolatban, "most már nincsenek". Az elemzés szerint az események egy nap alatt felszínre hozták a világgazdaságot fenyegető csaknem összes jelentősebb kockázati tényezőt: a kínai befektetési spekulációt, a feltörekvő piacok túlértékeltségét, és a dollár meredek gyengülésével kapcsolatot félelmeket. Mindazonáltal az elmúlt egy napban semmilyen fundamentális változás nem történt a világgazdaságban, és az eladási hullám jó eséllyel rövid ideig tart. A kínai fejleményeket követő "elsöprő reakció" azonban sokat elárul a piacok ingatag állapotáról, és a volatilitási hajlam erősödésére utal, áll az EIU elemzésében.

Az Economist Intelligence Unit ugyanakkor a tőzsdei visszaeséseket olyan eladási hullámnak nevezte, amelyre szerinte már "nagy szükség volt az erős nyereségekkel jellemzett eddigi időszak után".

Az elemzés szerint az európai átalakuló térségben változatlanul a magyar gazdaság a legsebezhetőbb az esetleges további feltörekvő piaci felfordulásoktól, bár az EIU megjegyzi, hogy a befektetőkről eddig leperegtek a "masszív" költségvetési és külső hiányokkal, illetve "a politikai instabilitással" kapcsolatos aggodalmak.

A cég 3,7 százalékos idei gazdasági növekedést jósolt 2007-re a balti államok nélkül számításba vett közép- és kelet-európai EU-térség egészének a tavalyi 3,2 százalék után.

Végigsöpört a pánik a piacokon - hogyan tovább?
Korrekció, vagy katasztrófa? Beszálljunk?
Merre tart a kínai tőzsde?
A vártnál kisebb lett a növekedés az Egyesült Államokban

Címkék: Cikkek

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Cikkek Megújult a Privátbankár!!
Privátbankár.hu | 2011. november 15. 15:35
Kedves olvasóink az elmúlt héten már megújult oldalunk tesztverziójával találkozhattak, ami jelezte: a Privátbankár új útra lépett. A változás már a nyáron elkezdődött, azóta lépkedünk folyamatosan előre. Most egy nagyobb ugrás következett..
Cikkek További árfolyamok >>
Privátbankár.hu | 2011. november 9. 10:05
 
Cikkek Skandináviában sincs minden rendben
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 18:02
Folytatódik a dán lejtmenet jövőre is, a skandináv ország gazdasága tovább lassul, egyre nehézkesebb a hitelezés, és tovább csökkennek a lakásárak
Cikkek Papandreu lemondott a népszavazásról
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 16:21
A görög kormányfő elállt attól az ötletétől, hogy népszavazáson dőljön el, akarnak-e a görögök megszorításokat a nemzetközi mentőcsomagért cserébe. Ezzel visszatértünk a pár nappal ezelőtti állapotokhoz, amikor a piacok optimista hangulatban nyugtázták, hogy az európai tagállamok nagy nehezen megállapodtak a magánbefektetőkkel a görög adósság felének leírásáról.
Cikkek Papandreu nem mond le - még
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 14:05
Óriási meglepetésre kamatot vágott az Európai Központi Bank. 25 bázisponttal 1,25 százalékra csökkentették az irányadó rátát az eddig 1,5 százalékról. A piacok azonnal reagáltak. Közben egyre fogy a levegő a görög miniszterelnök körül, aki távozhat posztjáról. Ha Athén elköszön az eurótól, az első tagállam lehet, amely kilép az EU-ból
Cikkek A bankokat kérdezi a kormány, mi legyen a devizahitelesekkel
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 13:50
Újra tárgyalóasztalhoz ülnek a bankok a kormánnyal, az NGM várja a javaslatokat a szektor szereplőitől. Az már biztos, hogy feltőkésítik az MFB-t
Cikkek Sehol egy biztonságos magyar bank?
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 13:36
A Global Finance Magazin közzétette listáját az ötven legbiztonságosabb feltörekvő piaci bankról: sehol egy magyar bank, még a régiós összesítésben sem
Cikkek A mauríciuszi devizát a költségvetési tervek gyengítik
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 12:47
Harmadik napja gyengül a mauríciuszi rúpia a dollárral, és a fő devizákkal szemben. Az Indiai-óceán szigetországában a jövő évi költségvetés terveire várnak a befektetők. A várakozások szerint a port louis-i kormány olyan intézkedésekről dönt majd, amelyek gyengítik a devizát, ugyanis az elsősorban exportból élő gazdaságnak ez kifejezett érdeke. Érdekesség, hogy a helyi statisztikai hivatal nemrég főleg az európai válságra hivatkozva csökkentette az idei GDP előrejelzését 4,5-ről 4,1 százalékra. A mindössze 1,3 millió lakosú ország GDP-je a második Fekete-Afrikában köszönhetően az erős olaj, cukornád-kivitelnek, és a textiliparnak.   Privátbankár
Cikkek A kormány átvállalja Várpalota devizahitelét - a jó lobbi miatt
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 11:48
Várpalota polgármesterének lobbitevékenységét a kormány azzal ismeri el, hogy kifizeti a kistérség devizatartozását
Cikkek Kollektív szerződések: már most nyomást gyakorolnak a munkaadók
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 11:21
A jövő évi költségcsökkentések jegyében több munkáltató nyomásgyakorlásba kezdett, jelezvén, hogy felbontanák a kollektív szerződéseket
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG