1p

Kíváncsi rá, hogyan befolyásolják a világpolitikai viharok az Ön pénztárcáját?
Csatlakozzon azokhoz, akik nemcsak figyelik,
hanem értik is, mi történik a világban - és a tőkepiacokon!

Klasszis Befektetői Klub

2025. május 27. 17:00, Budapest

Részletek és jelentkezés

Tavaly tovább közeledett egymáshoz az uniós tagországok munkaköltségének szintje, tette közzé a német statisztikai hivatal. A 27 tagországban átlagosan 3,4 százalékkal nőtt a magángazdaságban az egy órára jutó munkaköltség tavaly az egy évvel korábbihoz képest.

Az Európai Unióban tavaly átlagosan 22,80 euró volt az egy órára jutó munkaköltség, ezen belül a legnagyobb Dániában, 3,6 százalékos növekedéssel 35 euró, a legalacsonyabb Bulgáriában, 16,9 százalékos növekedéssel 2,10 euró.

A német statisztikai hivatal összesítése szerint Magyarországon 15,2 százalékos volt a növekedés, 7,70 euróra, ezzel az összeggel Magyarország a 20. helyen állt.

Az EU-tagországok közül a legnagyobb mértékben Romániában emelkedtek a munkaköltségek, 30,4 százalékkal évi átlagban 3,90 euróra, a legkisebb ütemben Németországban, 1,0 százalékkal 29,10 euróra. Lengyelországban tavaly 14,5 százalékkal átlagosan 6,70 euróra, Csehországban 10,2 százalékkal 8,10 euróra, Szlovákiában 18,6 százalékkal 6,40 euróra nőtt az egy órára jutó bérköltség.

A német statisztikai hivatal összesítésében nem ismertette a bérköltségen belül a kifizetett bérek alakulását, de külön részletezte a járulékos költségek - a munkáltatók által fizetett bérterhek - alakulását. Eszerint 100 euró bruttó bérre átlagosan 36 euró bérteher jut az Európai Unióban. A járulékos költség, 50 euróval, Franciaországban és Svédországban a legnagyobb, 45 euró Belgiumban és Olaszországban, majd Magyarország következett 42 euróval. A legkisebb bérteher Máltán volt tavaly, 10 euró.

Lengyelországban tavaly 25 euró, Csehországban 38 euró, Szlovákiában 22 euró volt a 100 euróra jutó járulékos teher.

Munkaerőkeresleti előrejelzés új módszerrel
Nagy árat fizetünk az alacsony járulékokért
Gyurcsány: Több embert kell adózásra bírni

MTI

 

Címkék: Cikkek

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Cikkek Megújult a Privátbankár!!
Privátbankár.hu | 2011. november 15. 15:35
Kedves olvasóink az elmúlt héten már megújult oldalunk tesztverziójával találkozhattak, ami jelezte: a Privátbankár új útra lépett. A változás már a nyáron elkezdődött, azóta lépkedünk folyamatosan előre. Most egy nagyobb ugrás következett..
Cikkek További árfolyamok >>
Privátbankár.hu | 2011. november 9. 10:05
 
Cikkek Skandináviában sincs minden rendben
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 18:02
Folytatódik a dán lejtmenet jövőre is, a skandináv ország gazdasága tovább lassul, egyre nehézkesebb a hitelezés, és tovább csökkennek a lakásárak
Cikkek Papandreu lemondott a népszavazásról
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 16:21
A görög kormányfő elállt attól az ötletétől, hogy népszavazáson dőljön el, akarnak-e a görögök megszorításokat a nemzetközi mentőcsomagért cserébe. Ezzel visszatértünk a pár nappal ezelőtti állapotokhoz, amikor a piacok optimista hangulatban nyugtázták, hogy az európai tagállamok nagy nehezen megállapodtak a magánbefektetőkkel a görög adósság felének leírásáról.
Cikkek Papandreu nem mond le - még
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 14:05
Óriási meglepetésre kamatot vágott az Európai Központi Bank. 25 bázisponttal 1,25 százalékra csökkentették az irányadó rátát az eddig 1,5 százalékról. A piacok azonnal reagáltak. Közben egyre fogy a levegő a görög miniszterelnök körül, aki távozhat posztjáról. Ha Athén elköszön az eurótól, az első tagállam lehet, amely kilép az EU-ból
Cikkek A bankokat kérdezi a kormány, mi legyen a devizahitelesekkel
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 13:50
Újra tárgyalóasztalhoz ülnek a bankok a kormánnyal, az NGM várja a javaslatokat a szektor szereplőitől. Az már biztos, hogy feltőkésítik az MFB-t
Cikkek Sehol egy biztonságos magyar bank?
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 13:36
A Global Finance Magazin közzétette listáját az ötven legbiztonságosabb feltörekvő piaci bankról: sehol egy magyar bank, még a régiós összesítésben sem
Cikkek A mauríciuszi devizát a költségvetési tervek gyengítik
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 12:47
Harmadik napja gyengül a mauríciuszi rúpia a dollárral, és a fő devizákkal szemben. Az Indiai-óceán szigetországában a jövő évi költségvetés terveire várnak a befektetők. A várakozások szerint a port louis-i kormány olyan intézkedésekről dönt majd, amelyek gyengítik a devizát, ugyanis az elsősorban exportból élő gazdaságnak ez kifejezett érdeke. Érdekesség, hogy a helyi statisztikai hivatal nemrég főleg az európai válságra hivatkozva csökkentette az idei GDP előrejelzését 4,5-ről 4,1 százalékra. A mindössze 1,3 millió lakosú ország GDP-je a második Fekete-Afrikában köszönhetően az erős olaj, cukornád-kivitelnek, és a textiliparnak.   Privátbankár
Cikkek A kormány átvállalja Várpalota devizahitelét - a jó lobbi miatt
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 11:48
Várpalota polgármesterének lobbitevékenységét a kormány azzal ismeri el, hogy kifizeti a kistérség devizatartozását
Cikkek Kollektív szerződések: már most nyomást gyakorolnak a munkaadók
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 11:21
A jövő évi költségcsökkentések jegyében több munkáltató nyomásgyakorlásba kezdett, jelezvén, hogy felbontanák a kollektív szerződéseket
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG