Úgy tűnik, hárman is esélyesek Járai Zsigmond tavasszal megüresedő jegybankelnöki székére - írja a Magyar Hírlap. A lap értesülései szerint az eddig biztos befutónak tekintett Simor András, a Deloitte elnök-vezérigazgatója mellett Bodnár Zoltán, az Eximbank Zrt. vezérigazgatója és Várhegyi Éva, a Pénzügykutató Zrt. munkatársa indulhat még nagyobb eséllyel a posztra. A cikk szerint bár az elmúlt hetekben-hónapokban tucatnyi jelölt neve is szóba került, Gyurcsány Ferenc vélhetően hármójuk közül választja ki hamarosan azt, aki hat éven át irányítja majd a Magyar Nemzeti Bankot.
Mivel egyetlen jogszabály sem határozza, hogy az új jegybankelnököt meddig kell jelölni, így a kormányfő akár február végéig is titkolhatja választottját Részletek
Járai Zsigmond utódjának megnevezése egyre sürgetőbbnek tűnik, hiszen a nemzetközi pénzvilágban némi bizonytalanságot okoz, hogy alig egy hónappal Járai mandátumának lejárta előtt még mindig nem tudni, kinek adja át a stafétabotot. A bizonytalanságot fokozza, hogy ha minden így marad, akkor több héten át döntésképtelenné válik a jegybank - írja a lap. Az MNB igazgatósága ugyanis legkevesebb négy fővel - az elnök és három alelnök - működhet. Mivel Szapáry György alelnök megbízatása február 20-án lejár, az igazgatóság létszáma három főre fogyatkozik.
Járai Zsigmond Gerhardt Ferenc személyében tett ugyan javaslatot Szapáry utódlására, de a cikk szerint elég valószínűtlen, hogy a miniszterelnök a javaslatot elfogadja. Az egyik alelnök kiesésének pótlása ezek szerint csak az új jegybankelnök kinevezése után, vagyis március elején-közepén lehetséges, így Szapáry utódjának kinevezéséig nem működik az igazgatóság - olvasható az újság mai számában.
Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá
havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is,
a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk!
Legyen Ön is előfizetőnk!
Kedves olvasóink az elmúlt héten már megújult oldalunk tesztverziójával találkozhattak, ami jelezte: a Privátbankár új útra lépett. A változás már a nyáron elkezdődött, azóta lépkedünk folyamatosan előre. Most egy nagyobb ugrás következett..
A görög kormányfő elállt attól az ötletétől, hogy népszavazáson dőljön el, akarnak-e a görögök megszorításokat a nemzetközi mentőcsomagért cserébe. Ezzel visszatértünk a pár nappal ezelőtti állapotokhoz, amikor a piacok optimista hangulatban nyugtázták, hogy az európai tagállamok nagy nehezen megállapodtak a magánbefektetőkkel a görög adósság felének leírásáról.
Óriási meglepetésre kamatot vágott az Európai Központi Bank. 25 bázisponttal 1,25 százalékra csökkentették az irányadó rátát az eddig 1,5 százalékról. A piacok azonnal reagáltak. Közben egyre fogy a levegő a görög miniszterelnök körül, aki távozhat posztjáról. Ha Athén elköszön az eurótól, az első tagállam lehet, amely kilép az EU-ból
A Global Finance Magazin közzétette listáját az ötven legbiztonságosabb feltörekvő piaci bankról: sehol egy magyar bank, még a régiós összesítésben sem
Harmadik napja gyengül a mauríciuszi rúpia a dollárral, és a fő devizákkal szemben. Az Indiai-óceán szigetországában a jövő évi költségvetés terveire várnak a befektetők. A várakozások szerint a port louis-i kormány olyan intézkedésekről dönt majd, amelyek gyengítik a devizát, ugyanis az elsősorban exportból élő gazdaságnak ez kifejezett érdeke.
Érdekesség, hogy a helyi statisztikai hivatal nemrég főleg az európai válságra hivatkozva csökkentette az idei GDP előrejelzését 4,5-ről 4,1 százalékra. A mindössze 1,3 millió lakosú ország GDP-je a második Fekete-Afrikában köszönhetően az erős olaj, cukornád-kivitelnek, és a textiliparnak.
Privátbankár