A lap pénteki számában megjelent írás szerint a közeledést jól mutatja, hogy a TT több javaslatát a szocialisták beemelték választási programjukba. Ilyen a kegyeleti járadék, illetve a büntetőjogi szigorítás is, és további elképzelések is jó fogadtatásra találtak a kormánypárti oldalon, mint például az idősek internetes képzési lehetőségeinek támogatása.
A Tisztelet Társasága így várhatóan hivatalosan is az MSZP programjának támogatása mellett foglalhat majd állást, de helyi nyugdíjas-rendezvényeikre is a körzetben induló szocialista jelölteket fogják meghívni és támogatják is majd őket.
A cikkben emlékeztetnek arra, hogy a 142 ezer regisztrált tagot és 820 nyugdíjasklubot maga mögött tudó Tisztelet Társasága korábban az MDF-fel működött szorosan együtt, a nyugdíjasokat képviselő szervezet a 2006-os választásokon öt képviselőt delegálhatott az MDF országos listájára. Az együttműködés alapja az örökösödési illeték eltörlése iránti közös szándék volt, ez a céljuk sikerült is. A támogatásért cserében Vas János a szervezet képviseletében bekerült a parlamentbe, az MDF frakciójának tagjaként aktív munkát is végzett, később viszont felszólították, hogy lépjen ki a frakcióból.
Februárban döntenek
Február elején döntenek a Tisztelet Társasága klubvezetői, hogy mely párt vagy pártok programját ajánlják majd a szépkorúak figyelemébe; a társaság nem köt a 2006-oshoz hasonló választási együttműködést egyetlen politikai párttal sem. Schmuck Andor, a Tisztelet Társaság ügyvivője az MTI-nek pénteken azt mondta: a társaság nem helyekben, hanem elvekben gondolkozik, és örömmel fogadja, ha valamelyik párt támogatja az általuk megfogalmazott öt pontot.
Emlékeztetett, hogy a következő öt, a szépkorúakat érintő pontokban kérték ki a pártok véleményét: e szerint szorgalmazzák, hogy vezessék be a Tisztelet Credit rendszert, a Kegyeleti Járandóságot, a Tisztelet-díjat, kezdeményezik, hogy legyen a honvédelemmel azonos költségvetési támogatása az őssejt-kutatásnak, illetve, hogy legyen felelősség a szépkorúakért.
Elmondta azt is, hogy a Tisztelet Társasága valamennyi, az EP-választáson induló párt vezetőjét meghívta egy személyes konzultációra, ahol megismerte az adott párt 2010-es választásokon, a szépkorúakat érintő elképzeléseit, valamint tájékoztatást adott a Tisztelet Társasága programpontjairól. A megbeszélésen megjelent a Centrum Párt, az MCF Roma Összefogás Pártja, az MDF, az MSZDP, az SZDSZ, az MSZP és a Munkáspárt képviselője.
Schmuck Andor kiemelte, hogy az előre megbeszélt és leegyeztetett határidőre, január 20-ára az összes párt elküldte a kért tájékoztatóját a szépkorúakat érintő kérdésekről, valamint a Tisztelet Társasága által felvázolt 5 pontról az állásfoglalását.
Ezek a visszajelzéseket továbbítják a Tisztelet Társasága 820 klubvezetőjének, akik 2010 február elején döntenek arról, hogy mely párt vagy pártok programját fogják preferálni, illetve közvetíteni a szépkorú tagjaiknak - ismertette a menetrendet. Hozzátette: ha az öt pontból a pártok beépítenek a programjaikba elemeket, az az mutatja, hogy életképesek a javaslatok.
Önt mi zavarta a legjobban januárban? Szavazzon!
Június közepére felállhat az új kormány
MSZP: még 40 évig jó a mostani nyugdíjrendszer
Kiszámolják, mennyibe kerül a pártok ígérete
MTI, Népszabadság