Az MVM-nél nincs napirenden a kérdés - fűzte hozzá. A sajtóban korábban megjelent híresztelésekkel szemben az MVM semmilyen tárgyalást nem folytat a témával kapcsolatosan egyik résztvevővel sem. Az ügyben a menedzsment a nemzeti fejlesztési miniszter, Fellegi Tamás korábbi nyilatkozatára hagyatkozik, aki a napokban annyit jelzett: a magyar állam esetleg megvásárolná a részvénycsomagot, mert azt hasznosnak tartja.
Felkai György szakmaiságot nélkülözőnek minősítette a napokban megjelent híreszteléseket, amelyek egyetlen tényleges forrást sem neveznek meg az MVM felvásárlási szándékát emlegetve.
A Szurgut 2009 tavaszán az osztrák OMV állami energetikai konszerntől vette meg a Mol 21,22 százalékos részvénycsomagját 1,4 milliárd euróért, az akkori részvényárfolyam közel duplájáért.
A kormányzati kommunikáció szeptember végén az MTI kérdésére közölte, hogy a magyar kormány az MVM-et jelölte ki a az Azerbajdzsán-Grúzia-Románia gázszállító rendszer (AGRI) megvalósítását előkészítő azeri-grúz-román vegyes vállalathoz való csatlakozásra. Felkai György kedden elmondta, hogy a munka előkészítését már megkezdték.
***
Nagy siker volt a Mol-kötvénykibocsátás
A felajánlott minimálisan kétmilliárd forinttal szemben 5,05 milliárd forint lakossági Mol kötvényt jegyeztek le - közölte a Mol kedden a BÉT honlapján. A 2010-2011. évi 100 milliárd forintos kötvényprogram első kibocsátása jól mutatja a bizalmat a Mol-lal szemben - olvasható a közleményben.
MTI