
E helyzet megváltoztatása érdekében az OMV javasolni fogja, hogy a Mol különböző társaságokba kihelyezett részvényeit "kvázi saját részvényekként" kezeljék. Független auditor kinevezését fogja kérni a kérdés felülvizsgálatára. A MOL korábban megállapodást kötött több részvénesével, köztük a BNP Paribas-szal, az OTP Bankkal, a cseh CEZ energetikai céggel részvényei egy részének kihelyezéséről.
Az OMV tavaly összesen 4,12 milliárd euró befektetést hajtott végre, ami tartalmazza a Mol részvények vásárlására fordított 1,32 milliárd eurót, amivel az osztrák cég részesedése 10 százalékról 20,2 százalékra nőtt. A 2006. évi befektetések összege közel a fele volt, 2,52 milliárd euró. |
Az OMV konkrétan a Mol legutóbbi döntései közül 7 százaléknyi részvény CEZ-nek történő eladását bírálja, az szerinte "vállalati értékrombolónak és a jó vállalatirányítási elvekkel ellentétes" döntésnek tűnik. Eszerint a CEZ 18,540 forintot fizetett december 20-án a Mol papírokért, miközben a Mol aznapi záróárfolyama 23,600 forint volt.
***
Az OMV a szakértők által vártnál nagyobb, 23 százalékos üzemi eredménynövekedést jelentett a tavalyi utolsó negyedévről. Az üzemi eredménye 688 millió euróra bővült, míg az elemzők véleményének az átlagában 14 százalékos emelkedés mellett 642 millió euró szerepelt. A cég adózott eredménye 8 százalékkal 318 millió euróra emelkedett. Az OMV 2008-ra erőteljes nyereségnövekedést valószínűsít.
Törökország alaposan meglepte a Nabucco-tagokat
19 százalékkal növelte profitját a Mol leánya
Újabb panasz a Lex Molra
A Mol nagy terve: egyesüljünk!
OMV-Mol-ügy: Brüsszel még rá se nézett
MTI