.jpg)
Az előterjesztés szerint az ORTT kiadási és bevételi főösszege 1,5-1,5 milliárd forint, míg a költségvetésen kívüli, ORTT kezelésű kiadási, illetve bevételi előirányzat 6,5-6,5 milliárd forint. Keller László kitért arra, hogy az ORTT által kezelt Műsorszolgáltatási Alap kiadási és bevételi főösszege 31,3-31,3 milliárd forint.
Mint elhangzott, az ORTT költségvetésében van egy 467 millió forintos rendkívüli tétel, valamint a digitális átállás finanszírozására rendelkezésre áll egy 811 millió forintos tétel. Idén arról folyik a vita - akárcsak az elmúlt évben -, hogy a kétharmados többséget igénylő médiatörvényt lehet-e az ORTT-ről szóló, feles törvénnyel felülírni. Keller László azt mondta: ez nem elegáns, de szükséges lépés.
Cser-Palkovics András (Fidesz) közölte: módosító javaslat formájában benyújtották a második változatot az Országgyűlésnek.
Pető Iván (SZDSZ) azt hangsúlyozta, hogy az ORTT működésének biztosításában az ellenzéki pártoknak ugyanolyan felelőssége van, mint a kormányoldalnak. Mint mondta, az ellenzék által benyújtott módosító javaslat nem fogadható el, hiszen ez teljesen felrúgná a normativitás szabályait. Közölte: az SZDSZ nem támogatja a javaslatot.
Pettkó András (MDF) álláspontja szerint akkor lenne az ellenzéknek ugyanolyan felelőssége, mint a kormányoldalnak, ha az ORTT által elkészített mindkét költségvetési javaslat a Ház elé került volna, és lenne választási lehetőség. Úgy vélte, a javaslat szerint az ORTT a jövő évben is el tudja látni hatósági feladatait.
Lukács Tamás (KDNP) egyetértett Pető Ivánnal abban, hogy közös a kormányoldal és ellenzék felelőssége az ORTT működésében. Hozzátette: nem lehet, hogy a médiafinanszírozás kérdését a költségvetés kényszerpályára terelje.
Közpénzek a Hír TV-nek és az ATV-nek
Betelefonálós műsorok: kész átverés?
Nevetnek a markukba a tévék: viszlát ORTT?