.jpg)
Az egészségbiztosítási pénztárakról szóló törvény elfogadása kapcsán a kamarai elnök azt mondta: akik "igen" gombot nyomtak, életük végéig felelősséggel tartoznak ezért. Hozzátette: a törvény megszavazása önmagában nem jelent semmit, hiszen a törvény kimunkálatlan, és a gyakorlatban fog kiderülni, hogy ez a törvény működésképtelen lesz, és morálisan és szakmailag is elfogadhatatlan.
Éger István kiemelte: az átalakuláshoz "nem fognak segédkezet nyújtani" és ahhoz sem, hogy ebből egy jobb törvény szülessen. "Ott fogunk betartani, ahol tudunk".
Arra a kérdésre, hogy sztrájkok várhatóak-e az egészségügyben jövőre, Éger István azt válaszolta: adott esetben ez lehetséges, hiszen - mint mondta - a törvény előkészítése és vitája során szóba sem került például az ágazatban dolgozók béremelése.
Éger István megjegyezte: egyfajta járulékátterelés történik, mert az egészségbiztosítási járulékok mértéke nem csökken, azonban a nyugdíjjárulékok növekednek. "Szépen csöndben (...) járulékátterelés történik", ami a kamarai elnök szerint több száz milliárd forinttal csökkentheti az egészségügyi kasszát és ez súlyos gondokat okozhat.
Fidesz: Nem siker, hanem erőszak
A kormánypártok erőszakkal döntöttek az egészségbiztosítási törvényről, a jogszabály elfogadása erőszak a társadalommal, az emberekkel szemben. Ezt Varga Mihály, a Fidesz alelnöke mondta sajtótájékoztatóján, az ellenzéki párt elnökségének álláspontját ismertetve.
Az egészségbiztosítási törvény elfogadását a koalíció egyszerű üzleti sikernek tekinti, holott az erőszak a társadalommal szemben - hangsúlyozta a politikus. Varga Mihály szerint a társadalom a rendszerváltás óta egyetlen kérdésben sem volt ennyire egységes, mint az egészségbiztosítási törvény elutasításában.
Megvan a diagnózis: a koalíció túlélte
Gyurcsány kitért a számonkérés elől
A Fidesz becsapta maga mögött az ajtót
MTI