Hét konzultáció, 1000 szakmai és civil szervezet, több száz javaslat - így írható le számokkal az ÚSZT hét kitörési pontjának konzultációs sorozata
Hét konzultáció, 1000 szakmai és civil szervezet, több száz javaslat – a számok nyelvén így írható le a Nemzetgazdasági Minisztérium által másfél hónapja útjára indított Új Széchenyi Terv (ÚSZT) szakmai konzultációsorozat. A társadalmi partnerség jegyében szervezett fórumokon a szakmai és civil szervezetek járultak hozzá tanácsaikkal az Új Széchenyi Terv Vitairatához - tudtuk meg az NGM-től.
Az Új Széchenyi Terv hét kitörési pontja – Gyógyító Magyarország, Megújuló Magyarország, Tranzitgazdaság, Tudomány-Innováció, Otthonteremtés, Foglalkoztatás és Vállalkozásfejlesztés - mentén indított konzultációsorozat célja az Új Széchenyi Terv vitairatához beérkezett javaslatok megvitatása, egyben további ötletek megfogalmazása volt. A széleskörű társadalmi konzultációk eredménye lesz a hét kitörési pont véglegesítése a szakmai fórumokon összegyűjtött észrevételek alapján.
A szakmai konzultációsorozatot a Vállalkozásfejlesztés című konzultáció zárta, amelyet a Nemzetgazdasági Minisztérium megbízásából Csuhaj V. Imre koordinált.
Az Új Széchenyi Terv 7 kitörési pontjainak részeként a Vállalkozásfejlesztés – Üzleti környezet fejlesztés programpont a vállalkozók és az állam szövetségére épít. Célja, hogy a vállalkozások értékteremtő törekvéseit támogassa, és a vállalkozások tevékenységét összhangba hozza a közjóval. Három fő pillére a vállalkozásbarát államműködés kialakítása,a vállalkozás tisztességének erősítése, valamint az állam és a vállalkozók közötti együttműködés kialakítása.
A vállalkozásfejlesztés feltétele azonban, hogy az állam stabil és kiszámítható üzleti, valamint átlátható és vállalkozást támogató szabályozási környezetet teremtsen. A fenti célok megvalósulása érdekében többek között szükséges az élőmunkát terhelő járulékok és az adónemek számának csökkentése, a felesleges bürokratikus terhek leépítése, továbbá az ügyintézés egyszerűsítése. Az Új Széchenyi Terv keretében át kell csoportosítani az uniós forrásokat a növekedéspárti, munkaközpontú gazdaságpolitikát szolgáló területekre, a pályázati rendszert pedig egyszerűbbé és kevésbé bürokratikussá kell tenni.
Az Új Széchenyi Terv, a magyar gazdaság talpra állításának és felemelkedésének programja 2011. január 15-én indul - írja a minisztérium közleménye.
Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá
havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is,
a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk!
Legyen Ön is előfizetőnk!
Kedves olvasóink az elmúlt héten már megújult oldalunk tesztverziójával találkozhattak, ami jelezte: a Privátbankár új útra lépett. A változás már a nyáron elkezdődött, azóta lépkedünk folyamatosan előre. Most egy nagyobb ugrás következett..
A görög kormányfő elállt attól az ötletétől, hogy népszavazáson dőljön el, akarnak-e a görögök megszorításokat a nemzetközi mentőcsomagért cserébe. Ezzel visszatértünk a pár nappal ezelőtti állapotokhoz, amikor a piacok optimista hangulatban nyugtázták, hogy az európai tagállamok nagy nehezen megállapodtak a magánbefektetőkkel a görög adósság felének leírásáról.
Óriási meglepetésre kamatot vágott az Európai Központi Bank. 25 bázisponttal 1,25 százalékra csökkentették az irányadó rátát az eddig 1,5 százalékról. A piacok azonnal reagáltak. Közben egyre fogy a levegő a görög miniszterelnök körül, aki távozhat posztjáról. Ha Athén elköszön az eurótól, az első tagállam lehet, amely kilép az EU-ból
A Global Finance Magazin közzétette listáját az ötven legbiztonságosabb feltörekvő piaci bankról: sehol egy magyar bank, még a régiós összesítésben sem
Harmadik napja gyengül a mauríciuszi rúpia a dollárral, és a fő devizákkal szemben. Az Indiai-óceán szigetországában a jövő évi költségvetés terveire várnak a befektetők. A várakozások szerint a port louis-i kormány olyan intézkedésekről dönt majd, amelyek gyengítik a devizát, ugyanis az elsősorban exportból élő gazdaságnak ez kifejezett érdeke.
Érdekesség, hogy a helyi statisztikai hivatal nemrég főleg az európai válságra hivatkozva csökkentette az idei GDP előrejelzését 4,5-ről 4,1 százalékra. A mindössze 1,3 millió lakosú ország GDP-je a második Fekete-Afrikában köszönhetően az erős olaj, cukornád-kivitelnek, és a textiliparnak.
Privátbankár