1p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Megközelíti az ezer milliárd dollárt a kínai és japán befektetők által felvásárolt amerikai adósság értéke, így a külföldi kézben lévő amerikai közadósságnak csaknem a felét e két ország birtokolja
Megközelíti az ezer milliárd dollárt a kínai és japán befektetők által felvásárolt amerikai szuverén adósság értéke, így a külföldi kézben lévő teljes amerikai közadósságnak csaknem a felét birtokolja e két ország - áll a Moody"s Investors Service londoni elemzésében.

A nemzetközi hitelminősítő napi globális hitelfolyamat-elemzéseinek csütörtöki kiadása szerint - a 2006. november végi állapot alapján - Japán 637,4 milliárd dollár, Kína 346,5 milliárd dollár értékű amerikai kincstárjeggyel bír. Ezzel a két ország együtt a 45 százalékát birtokolja a külföldi befektetők kezén lévő 2199 milliárd dollárnyi (420 ezer milliárd forint) amerikai kincstárjegynek, és a húsz százalékát a piacon kint lévő teljes amerikai kincstárjegy-állománynak. 

A Moody"s megjegyzi ugyanakkor: nem valószínű, hogy akár Kína, akár Japán a közeljövőben elkezdene szabadulni az amerikai adósságtól olymódon, hogy azzal recesszióba döntenék legjobb fogyasztójuk gazdaságát. Japán messze a legnagyobb befektetője az amerikai kincstárjegyeknek ebben az évtizedben: állományát a 2000 márciusában mért 308 milliárd dollárról növelte a 2004. augusztusi, 699 milliárd dolláros tetőpontra, ahonnan azután csökkenés kezdődött. 

Az amerikai gazdaság kényes külső finanszírozási hátterére már más londoni elemzések is felhívták a figyelmet. A Fitch Ratings, a legnagyobb európai hitelminősítő egy tavalyi londoni előrejelzésében azt írta: az amerikai folyó fizetési hiány fedezéséhez naponta mintegy 2,5 milliárd dollár külföldi tőkebeáramlásra lenne szükség, ami az Egyesült Államok nélkül számolt globális GDP-érték 3 százaléka. 
Az egyik vezető tőkepiaci elemző csoport minap Londonban ismertetett összesítése szerint egyébként tavaly jelentősen meghaladta a már piacon lévő és az újonnan kiadott euróadósságok értéke a dollárban vezetett kötelezettségekét a globális adósságpiacon. Az International Capital Markets Association (ICMA) friss összesítése szerint a már piacon lévő, euróban vezetett szuverén és kereskedelmi adósság 2006 végén a globális adósságpiaci kötelezettségállomány 45 százaléka volt, a dolláradósságoké 37 százalék.

Dollárértéken számolva ez 4836 milliárd dollárnak megfelelő értékű, kintlévő euróadósságot és 3892 milliárd dollárnyi dolláradósságot jelentett. Tavaly az újonnan piacra vitt szuverén és kereskedelmi adósságok 49 százalékát adták ki euróban. A folyamat éles és gyors fordulatot jelez: még 2002-ben is a globális adósságpiacon lévő kötelezettségek 27 százaléka volt euróban, és 51 százaléka dollárban - állt az ICMA hét eleji londoni összesítésében.

Legfrissebb devizaárfolyamok
Amerikában előre törtek a szinglik
Bush továbbra is elutasítja a kiotói egyezményt

Címkék: Cikkek

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Cikkek Megújult a Privátbankár!!
Privátbankár.hu | 2011. november 15. 15:35
Kedves olvasóink az elmúlt héten már megújult oldalunk tesztverziójával találkozhattak, ami jelezte: a Privátbankár új útra lépett. A változás már a nyáron elkezdődött, azóta lépkedünk folyamatosan előre. Most egy nagyobb ugrás következett..
Cikkek További árfolyamok >>
Privátbankár.hu | 2011. november 9. 10:05
 
Cikkek Skandináviában sincs minden rendben
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 18:02
Folytatódik a dán lejtmenet jövőre is, a skandináv ország gazdasága tovább lassul, egyre nehézkesebb a hitelezés, és tovább csökkennek a lakásárak
Cikkek Papandreu lemondott a népszavazásról
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 16:21
A görög kormányfő elállt attól az ötletétől, hogy népszavazáson dőljön el, akarnak-e a görögök megszorításokat a nemzetközi mentőcsomagért cserébe. Ezzel visszatértünk a pár nappal ezelőtti állapotokhoz, amikor a piacok optimista hangulatban nyugtázták, hogy az európai tagállamok nagy nehezen megállapodtak a magánbefektetőkkel a görög adósság felének leírásáról.
Cikkek Papandreu nem mond le - még
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 14:05
Óriási meglepetésre kamatot vágott az Európai Központi Bank. 25 bázisponttal 1,25 százalékra csökkentették az irányadó rátát az eddig 1,5 százalékról. A piacok azonnal reagáltak. Közben egyre fogy a levegő a görög miniszterelnök körül, aki távozhat posztjáról. Ha Athén elköszön az eurótól, az első tagállam lehet, amely kilép az EU-ból
Cikkek A bankokat kérdezi a kormány, mi legyen a devizahitelesekkel
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 13:50
Újra tárgyalóasztalhoz ülnek a bankok a kormánnyal, az NGM várja a javaslatokat a szektor szereplőitől. Az már biztos, hogy feltőkésítik az MFB-t
Cikkek Sehol egy biztonságos magyar bank?
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 13:36
A Global Finance Magazin közzétette listáját az ötven legbiztonságosabb feltörekvő piaci bankról: sehol egy magyar bank, még a régiós összesítésben sem
Cikkek A mauríciuszi devizát a költségvetési tervek gyengítik
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 12:47
Harmadik napja gyengül a mauríciuszi rúpia a dollárral, és a fő devizákkal szemben. Az Indiai-óceán szigetországában a jövő évi költségvetés terveire várnak a befektetők. A várakozások szerint a port louis-i kormány olyan intézkedésekről dönt majd, amelyek gyengítik a devizát, ugyanis az elsősorban exportból élő gazdaságnak ez kifejezett érdeke. Érdekesség, hogy a helyi statisztikai hivatal nemrég főleg az európai válságra hivatkozva csökkentette az idei GDP előrejelzését 4,5-ről 4,1 százalékra. A mindössze 1,3 millió lakosú ország GDP-je a második Fekete-Afrikában köszönhetően az erős olaj, cukornád-kivitelnek, és a textiliparnak.   Privátbankár
Cikkek A kormány átvállalja Várpalota devizahitelét - a jó lobbi miatt
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 11:48
Várpalota polgármesterének lobbitevékenységét a kormány azzal ismeri el, hogy kifizeti a kistérség devizatartozását
Cikkek Kollektív szerződések: már most nyomást gyakorolnak a munkaadók
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 11:21
A jövő évi költségcsökkentések jegyében több munkáltató nyomásgyakorlásba kezdett, jelezvén, hogy felbontanák a kollektív szerződéseket
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG