Ezt magyar szemmel és magyar pénztárcák tulajdonosaként tényleg nehéz felfogni, meg némi szemforgások nélkül tudomásul venni, de David Beckham a következő öt évben vagy ötven milliárd forintnyi dollárt keres majd Amerikában.
A szokásos pesti közduma az ügyben arról tanúskodik, hogy a többség többnyire egyszerűen nemigen tudja megemészteni, hogy valaki önmagában ennyi pénzhez jusson. Másrészt itt, nálunk természetesen minden második húsz év feletti hímnemű úgy érzi, lehetne ő is a gyepek királya. Eme önérzeti feláradást éppenséggel a magyar futball jelenlegi színvonala sem igazolja vissza egészen pontosan, de ez természetesen az öntudatos magyar foci-macsót nagyon nem zavarja.
Nos, én úgy látszik világéletemben annyira gyenge labdarúgó-géniusz voltam, hogy szívesen elfogadom más géniuszok létezését. Beckham még a legutóbbi világbajnokságon is képes volt csodákat művelni, és noha korábban emlékezetes mód hagyta el az önuralma, ezen a tavalyin épp az tűnt fel, hogy mennyire nem sztárként próbál használni az angoloknak, dolgozik, gyűrődik rendesen, és emellett alkalmazza azokat a szenzációsan gyönyörű lövéseket, beadásokat, szögleteket. Szóval maradjunk abban, hogy Beckham valóban megkopott, kiöregedett némiképp, de - tényleg zseni.
Ha pedig a világban akad egy-két olyan pálya és szakma, ahol a zsenik tényleg érnek valamit, az engem különösebben nem zavar. Hogy évi tízmilliárdot ér-e, azon lehet merengeni ugyan, de ez már nem egy zseni és a teljesítménye közti közvetlen összefüggés, hanem a David Beckham-brand mentén futó üzleti vállalkozás teljesítményének kérdése. Csendben teszem csak hozzá, a sport- és üzleti teljesítmény hitelét nem maga Beckham, hanem inkább Beckhamné csökkenti némiképp, aki egyfelől annyira nem tűnik tehetségesnek, fociban biztos nem, de nekem másban sem túl meggyőző, már amennyit látni belőle.
Ráadásul ha van valami, amiben mégis felmutat tehetséget és teljesítményt, az inkább a sikeres üzleti tevékenység gyümölcseinek elköltése. Lehet, hogy az ötévnyi ötvenmilliárd sorsa inkább ezen fordulhat meg, a Beckham-brand egyik fontos összetevője ugyanis, hogy a márka az emberek többsége számára rokonszenves, Victoria olykor agyament dolgai ezt az apró, de fontos üzleti faktort tehetik tönkre, sokak szerint a madridi kudarcnak is inkább ez a háttere.
De hát emiatt tényleg már főjön az üzleti partner, vagyis a férj feje. Egy biztos, Victoria spice-girl-üzemű vonaglásaira már egyre kevesebben indulnak be igazán, míg David néhány szuper-intelligens labdája úgyis megmarad az emberiség kollektív emlékezetében. Érdekes, most veszem észre, hogy úgy beszélek Beckhamről, mintha legalábbis visszavonult vagy elhunyt volna, pedig csak Amerikába megy focizni ötvenmilliárd forintnyi dollárért.
Túl bőkezű volt Beckham
Veszélyben a foci VB: eltűnnek a válogatottak?