.jpg)
Közölte: a két időszakot összehasonlítva a lakossági kiadások nőttek, a gyógyszerek térítési díjában 23 százalékos - 12 milliárd forintos - növekmény figyelhető meg, emellett 9 százalékos doboz- és vényszám-csökkenést regisztráltak. A nem támogatott gyógyszerek forgalma 2006. első félévéhez képest 8-10 százalékkal növekedett - tette hozzá.
Horváth Tamás szólt arról, hogy a készletek leértékelődése - a becslésük szerint - a gyógyszertáraknál mintegy kétmilliárd forint értékveszteséget jelent majd. Az év végéig mintegy 100 új gyógyszertár nyílik meg, ezeknek a forgalmi részesedése 6-7 százalékot tehet majd ki - jegyezte meg.
A kamara elnöke elmondta, a problémák következében nagy valószínűséggel rövid időn belül több gyógyszertár kerülhet csőd közeli állapotba, több száz gyógyszertár gazdasági eredménye pedig nulla közeli lesz ebben az évben.
Horváth Tamás hangsúlyozta: gyors és hatékony beavatkozásra van szükség a kormányzat részéről. "A gyógyszerellátás stabilitásának a helyreállítását a kassza megtakarítás terhére olyan intézkedéssel kell elvégezni, ami az ellátást stabilizálja" - mondta.
Hankó Zoltán, a kamara alelnöke arról beszélt, hogy a forgalomcsökkenés népegészségügyi következményei beláthatatlanok, a gyógyszertárak területén is megfigyelhető az a technika, amely gazdasági ellehetetlenítés útján új piaci szereplők megjelenítéséhez tisztítja meg a terepet.
Hogyan hatnak a bevett gyógyszerek? Senkit sem érdekel (hanganyag)
Gondolta volna? Az emberek harmada allergiás
Bármikor beüthet egy halálos világjárvány
2020: globális gyógyszerpiac 1300 milliárd dollár (hanganyag)
MTI