1p

Kíváncsi rá, hogyan befolyásolják a világpolitikai viharok az Ön pénztárcáját?
Csatlakozzon azokhoz, akik nemcsak figyelik,
hanem értik is, mi történik a világban - és a tőkepiacokon!

Klasszis Befektetői Klub

2025. május 27. 17:00, Budapest

Részletek és jelentkezés

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 309,74 pontos emelkedéssel, 27.126,41 ponton zárt csütörtökön. Az előző kereskedési napi záró értékhez képest ez 1,16 százalékos emelkedés.
 
A részvénypiac forgalma 31,5 milliárd forint volt, a vezető részvények árfolyama erősödött az előző kereskedési napi záró árakhoz képest.

Nyári Zsolt, a KBC Securities üzletkötője elmondta, hogy a BÉT-re továbbra is a nemzetközi tőzsdék vannak leginkább hatással, belföldi hírek nemigen befolyásolják a BUX mozgását. A tőzsdeindex jó nyitás után megtorpant, ám a profitrealizálás után a nap végén ismét a nyitás után szintre tornázta vissza magát.

Az Egis különösen jó teljesítményére az üzletkötő nem tudott magyarázattal szolgálni, a forint erősödésének hatására éppen hogy csökkenés lett volna várható a jelentős exportot lebonyolító cég papírjaiban.
A Mol papírok értéke 0,02 százalékkal, 5 forinttal 27.245 forintra emelkedett, forgalmuk 9,6 milliárd forintot tett ki.
Az OTP részvényei 9,67 milliárdos forgalomban 2,22 százalékkal, 200 forinttal 9.200 forintra erősödtek.
A Richter ára 1,11 százalékkal 35.995 forintra nőtt, ez 395 forinttal magasabb a szerdai záróárnál, a papírok 3,3 milliárd forint értékben cseréltek gazdát.
Szektortársa, az Egis 556 millió forintos forgalomban 4,49 százalékkal, 985 forinttal 22.935 forintra erősödött.

Jelentős, 5,4 milliárd forintot megközelítő forgalomban gyengültek az FHB papírjai, miután az Állami Privatizációs és Vagyonkezelő Zrt. (ÁPV) bejelentette, hogy értékesítette a jelzálogbank 50 százalék plusz egy szavazatnyi állami tulajdonban lévő részvényeit magyar és nemzetközi intézményi befektetőknek. Az ÁPV összesen 33.000.010 darab A-sorozatú törzsrészvényt értékesített, gyorsított részvényértékesítés keretében, részvényenként 2.025 forintos áron. A tranzakció eredményeként az ÁPV Zrt. tulajdonosi részesedése 54,1 százalékáról 4,1 százalékra csökkent, amely kizárólag B-sorozatú elsőbbségi részvényt jelent. A bejelentést követően jelentősen gyengültek az FHB papírok, zárásra 4,43 százalékkal, 95 forinttal 2.050 forintra esett az árfolyam.

Nyári Zsolt az FHB árfolyam-esésének okát abban látja, hogy a spekulánsok magasabb vételárra számítottak a részvények értékesítése során.

A BUMIX 13,36 ponttal, 0,40 százalékkal 3.388,88 pontra emelkedett.

Friss tőzsdei árfolyamok
Nézze meg, hogyan zártak részvényei!

MTI

 

Címkék: Cikkek

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Cikkek Megújult a Privátbankár!!
Privátbankár.hu | 2011. november 15. 15:35
Kedves olvasóink az elmúlt héten már megújult oldalunk tesztverziójával találkozhattak, ami jelezte: a Privátbankár új útra lépett. A változás már a nyáron elkezdődött, azóta lépkedünk folyamatosan előre. Most egy nagyobb ugrás következett..
Cikkek További árfolyamok >>
Privátbankár.hu | 2011. november 9. 10:05
 
Cikkek Skandináviában sincs minden rendben
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 18:02
Folytatódik a dán lejtmenet jövőre is, a skandináv ország gazdasága tovább lassul, egyre nehézkesebb a hitelezés, és tovább csökkennek a lakásárak
Cikkek Papandreu lemondott a népszavazásról
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 16:21
A görög kormányfő elállt attól az ötletétől, hogy népszavazáson dőljön el, akarnak-e a görögök megszorításokat a nemzetközi mentőcsomagért cserébe. Ezzel visszatértünk a pár nappal ezelőtti állapotokhoz, amikor a piacok optimista hangulatban nyugtázták, hogy az európai tagállamok nagy nehezen megállapodtak a magánbefektetőkkel a görög adósság felének leírásáról.
Cikkek Papandreu nem mond le - még
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 14:05
Óriási meglepetésre kamatot vágott az Európai Központi Bank. 25 bázisponttal 1,25 százalékra csökkentették az irányadó rátát az eddig 1,5 százalékról. A piacok azonnal reagáltak. Közben egyre fogy a levegő a görög miniszterelnök körül, aki távozhat posztjáról. Ha Athén elköszön az eurótól, az első tagállam lehet, amely kilép az EU-ból
Cikkek A bankokat kérdezi a kormány, mi legyen a devizahitelesekkel
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 13:50
Újra tárgyalóasztalhoz ülnek a bankok a kormánnyal, az NGM várja a javaslatokat a szektor szereplőitől. Az már biztos, hogy feltőkésítik az MFB-t
Cikkek Sehol egy biztonságos magyar bank?
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 13:36
A Global Finance Magazin közzétette listáját az ötven legbiztonságosabb feltörekvő piaci bankról: sehol egy magyar bank, még a régiós összesítésben sem
Cikkek A mauríciuszi devizát a költségvetési tervek gyengítik
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 12:47
Harmadik napja gyengül a mauríciuszi rúpia a dollárral, és a fő devizákkal szemben. Az Indiai-óceán szigetországában a jövő évi költségvetés terveire várnak a befektetők. A várakozások szerint a port louis-i kormány olyan intézkedésekről dönt majd, amelyek gyengítik a devizát, ugyanis az elsősorban exportból élő gazdaságnak ez kifejezett érdeke. Érdekesség, hogy a helyi statisztikai hivatal nemrég főleg az európai válságra hivatkozva csökkentette az idei GDP előrejelzését 4,5-ről 4,1 százalékra. A mindössze 1,3 millió lakosú ország GDP-je a második Fekete-Afrikában köszönhetően az erős olaj, cukornád-kivitelnek, és a textiliparnak.   Privátbankár
Cikkek A kormány átvállalja Várpalota devizahitelét - a jó lobbi miatt
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 11:48
Várpalota polgármesterének lobbitevékenységét a kormány azzal ismeri el, hogy kifizeti a kistérség devizatartozását
Cikkek Kollektív szerződések: már most nyomást gyakorolnak a munkaadók
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 11:21
A jövő évi költségcsökkentések jegyében több munkáltató nyomásgyakorlásba kezdett, jelezvén, hogy felbontanák a kollektív szerződéseket
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG