BÉT: a távol-keleti és a brazil tőzsde hatott
A részvénypiacon 29,62 milliárd forint értékben születtek üzletek, a vezető részvények ára az OTP kivételével csökkent az előző napi záráshoz viszonyítva.
Darók Gábor, az Equilor Befektetési Rt. értékpapír piaci üzletágának vezetője elmondta, hogy a tőzsdeindex gyengülése összefüggésbe hozható a távol-keleti tőzsdék, és a brazil tőzsde hanyatlásával. Hosszabb távon azonban a BUX emelkedését várja a szakember, a február 15-én véget érő gyorsjelentési szezon után a BUX értékét 23 ezer pont körül várja.
A nap egyik vesztese a Richter volt, amelynek gyorsjelentése a piaci várakozásokhoz képest óvatosabb növekedési pályát vázolt fel, s ezért a JP Morgan is rontott a társaság célárfolyamán.
A Magyar Telekom-nak nem tesz jót az a piaci pletyka, hogy veszélyben van a társaság 70-80 forint körül várt osztaléka. Az üzletkötő a kis papírok közül a Fotexet, a Graphisoftot és a Danubiust is kiemelte, amelyek már napok óta jól szerepelnek. A Graphisoft várható kettéválását ingatlan és szoftver ágazatra kedvezően fogadta a piac, mivel a régió ingatlanrészvényeinek jelenleg ázsiója van - mondta a szakember.
A Mol-részvények 6,9 milliárd forint értékben forogtak, árfolyamuk 150 forinttal, 0,71 százalékkal 21.100 forintra esett. Az OTP 95 forintot, 1,31 százalékot erősödött, 7.320 forinton zárt, forgalma 11,7 milliárd forintot tett ki.
A Magyar Telekom 3,16 százalékkal, 24 forinttal gyengült, 953 forinton fejezte be a kereskedést, 1,3 milliárd forint értékben forgott. A Richter záráskor 43.195 forintot ért, 605 forinttal, 1,38 százalékkal kevesebbet, mint kedden. A gyógyszeripari részvénnyel 2,9 milliárd forint értékben kereskedtek. A gyógyszer szektor másik tagja, az Egis viszont erősödött, a záró ára 250 forinttal 26.700 forintra emelkedett.
Az OTP-Egis páros húzta a BUX-ot
A gyorsjelentésekre vár a piac