A szaktárca közleményében Fazekas Sándor kijelentette: megengedhetetlen, hogy az utóbbi időben ismeretlen eredetű illegális, antibiotikummal fertőzött méz jelent meg a piacon.
A vizsgálatot a Mezőgazdasági Szakigazgatási Hivatal munkatársai megindították a mézcsomagolóknál és a mézforgalmazóknál. Az élelmiszerbiztonság fokozott védelme érdekében július 20-tól életbe lépett a másodlagos élelmiszervizsgálat. A hivatal folyamatosan szigorú ellenőrzéseket végez a raktárakban és az áruházláncoknál és határozottan fellép a szabálytalanságokkal szemben.
A Mezőgazdasági Szakigazgatási Hivatal elnöki titkársága szerdán azt közölte, hogy egy illegális mézértékesítésről szóló híradás után ellenőrzést tartott az eladást végző cég gödöllői telephelyén a Főváros és Pest Megyei Mezőgazdasági Szakigazgatási Hivatal (MgSzH) Élelmiszerlánc-biztonsági és Állategészségügyi Igazgatóságának illetékes főállatorvosa, és minden ott található terméket hatósági zár alá vett.
Az MgSzH szakemberei a vizsgálatot másnap reggel folytatták. Megállapították, hogy a helyszínen kisebb mennyiségű jelölt és nagyobb mennyiségű jelöletlen (ismeretlen eredetű) méz található, valamint a fagyasztóládában jelöletlen propolisz és méhviasz van.
A jelöletlen tételek azonosítása folyamatban van, a nem azonosítható, vagy fogyasztásra alkalmatlan tételeket "ártalmatlanítják". A vizsgálat során látókörbe került vállalkozások ellenőrzését már végzi a helyileg illetékes hatóság. A kft. előállító üzemében is szigorú hatósági vizsgálatot hajtanak végre a felvásárolt alapanyagok biztonsága és nyomon követhetősége érdekében.
MTI