"Bünteti a cégeket a Robin Hood-adó"
A szövetség, amelynek tagja többek között a Mol, az osztrák OMV, az orosz Lukoil, a Shell és a Tesco magyarországi leánycége, álláspontja szerint a nyolc százalékos többletadó versenytorzító hatású és megkülönböztetett módon bünteti ezeknek a társaságoknak a hatékony működését.
Wilde György elmondta: az ásványolajipari cégek nyereségét a világos növekedési stratégia, a sikeres nemzetközi versenypiaci jelenlét és költséghatékony működés befolyásolja. A főtitkár hozzátette: az ásványolajipari vállalatok éves szinten a magyar költségvetés bevételeinek mintegy 20 százalékát adják a különböző adók és járulékok formájában.
Aláhúzta: a tervezett Robin Hood-adó közvetlenül beavatkozik a gazdasági folyamatokba, mivel jövedelmeket csoportosít át az egyes ágazatok között, és ezzel elbizonytalanítja a befektetőket.
A "bankadó" után a Robin Hood-adó "rendszerértékű" lépésnek minősülhet, amely beruházásokat, szélesebb értelemben Magyarország tőkevonzó képességét veszélyeztetheti. A Magyar Ásványolaj Szövetség tagjai szerint a kormány javaslata nem a megfelelő ponton és nem a megfelelő eszközzel próbál szociális problémát kezelni.
Távhő: extraprofit mellé extraadó jár
Robin Hood nélkül leshetjük a kompenzációt
A Főtáv megsegíti a budapestieket
MTI