Céltudatosabb vízgazdálkodásra van szükség
A környezetvédelmi tárca vezetője elmondta, hogy a szakembereknek új kihívást jelent az élő vizeknek, mint fogyatkozó ökoszisztémáknak a megőrzése, ezek ugyanis nagy értéket képviselnek a természet biológiai sokszínűségének fenntartásában. A jó minőségű ivóvízet mind fontosabb kincsként tartják számon. Magyarország gazdag ugyan vízben, ám így is mindmáig hozzávetően 2 millió ember még mindig nem juthat hozzá naponta a jó minőségű ivóvízhez, főként az alföldi vidékeken - hívta fel rá a figyelmet.
A miniszter célként jelölte meg, hogy 2015-re minden hazai, 2000 lakosnál nagyobb településen kiépített csatorna és szennyvízhálózat legyen. Folytatódik a Kis-Balaton helyreállításának második üteme, a Ráckeve-Soroksári Duna-ág megtisztítása, mindezekhez EU-s forrásokat is célszerű igénybe venni - húzta alá.
A most átadotthoz hasonló tanösvényeknek az ökoturizmusban betöltött szerepére is felhívta a figyelmet a miniszter. A Tápió-vidéken már meglévő ilyen létesítmények vonzó idegenforgalmi pontok. A nemzeti parkok is ilyen értékeket hordoznak és a természet megőrzésének szellemi központjaiként funkcionálnak - húzta alá Persányi Miklós.
Meddig folyik a Duna? Riadót fújtak
Al Gore-nak mégsincs igaza?
Árvizeket hoz a klímaváltozás