Fekete Csaba elmondta, hogy a Kecskeméten, Egerben, Miskolcon, Szegeden, Pécset és Újpesten lévő áruházak nettó alapterülete 37 ezer négyzetméter, ami több, mint másfélszerese a nyolc szintes kecskeméti Malom Központ nettó alapterületének. A vételár összege üzleti titok. Nagyságrendjére a kecskeméti áruház esetében lehet következtetni abból, hogy a közhiteles nyilvántartás szerint, a kecskeméti városközponti áruház tulajdoni lapjára 35 millió eurót, azaz több, mint 8,7 milliárd forintot jegyeztek be egyetemleges jelzálogjogként.
A következő két évben fokozott tervezési munka folyik. A tulajdonosok már minden áruház esetében beszerezték a környezetükre vonatkozó szabályozási terveket, és tömbrehabilitációt fognak végrehajtani, amely a parkolási gondokat is megoldja. A megfelelően kidolgozott fejlesztési koncepcióhoz a finanszírozás biztosított - mondta Fekete Csaba.
Fekete Csaba szerint meg kell találni az európai megoldást, az áruházak környezetének városképbe illesztésre, valamint a parkolási és környezeti elhelyezkedésre, melyet Kecskeméten jól sikerült megoldani. A fejlesztési koncepció részeként Nyugat-európai példákat szeretnének adaptálni, de rendkívül fontosnak tartják az érdekegyeztetést is.
A tulajdonos szerint, a kecskeméti Malom Központ építésének tapasztalataiból okulva, a most vásárolt hat áruház esetében a tervezés két éve elegendő lesz arra, hogy szélesebb körű legyen az igények felmérése, az egyeztetés és az érdekek összehangolása.
Fekete Csaba kiemelt célnak nevezete, a magyar vásárlási igényekhez és lehetőségekhez igazodó, minőségi áruházlánc kialakítását, melyben össze kell illeszteni a prémium kategóriát és a fizetési nehézségekkel küzdő átlag magyar emberek lehetőségeit is.
Ingatlan főoldal a Gazdasági Rádió - Privátbankár.hu-n