"Jelenleg azt a benyomást keltik, mintha én tudatosan tonnaszámra romlott árut hoztam volna forgalomba. Ezt nyomatékosan visszautasítom" - tartalmazza Stefan Fischer közleménye. Ebben teljesen alaptalannak és légből kapottnak nevezi az őt ért vádakat. Állítása szerint cége sem húst, sem alkoholt, sem dohányt nem forgalmaz. Romlott árut pedig nem hozott forgalomba. A közlemény szerint Stefan Fischer több mint 28 éve működik feddhetetlenül tej és sajt vezérképviselőként, és tojást is forgalmaz Magyarországon.
A M.E.G.A. Trade tulajdonosa ugyanakkor sérelmezi, hogy tonnaszám visszatartják a friss termékeit, 300 000 liter tejet tartanak zár alatt, és mintegy 200.000 tonna sajtot sem szabad továbbszállítania. Ezért nagy lesz kára. Véleménye pedig az, hogy "ezzel a jó hírnevét rontó, célzott kampánnyal ki akarják szorítani a piacról." Egyben nyomatékosan aláhúzza: nem körözik.
Fischer az ellene és cége ellen folyó aktuális rágalmazások mögött sokkal inkább versenytársai nagyszabású hadjáratát sejti, mivel - állítása szerint - majdnem 90 százalékkal szinte az egész magyar kereskedelmi piacot ő látja el tejtermékekkel. Egyben ő szállítja a magyar élelmiszer-kereskedelmi láncok - például Tesco, Penny - saját márkáit is.
M.E.G.A. Trade tulajdonosa ugyanakkor nem tagadja: a munka során természetesen előfordul, hogy az áru röviddel a lejárati idő előtt áll, amikor megérkezik a raktárba. Az ilyen termékeket azonban csökkentett áron - kiváló állapotban - a cég saját dolgozói megvásárolhatják. A szemére vetett átcsomagolást illetően Fischer véleménye az: például a tojást óriási raklapokon kapja a cég, 100.000 darabos kiszerelésben. Onnan 30 darabos tálcákon viszik tovább a tojást. A M.E.G.A Trade csak annyit tesz, hogy műanyag fóliát húz rá. Ezért a cégtulajdonos nem érti, hogy ebben mi a rossz.
Stefan Fischer közleményében utal arra, hogy jelenleg jogi útra terelte az ügyet, és folyik a rágalmazási kereset, valamint a kártérítési követelések vizsgálata.
Hatósági egyeztetést hívott össze a Magyar Élelmiszer-biztonsági Hivatal a M.E.G.A. cégcsoporthoz köthető élelmiszer-hamisítási üggyel kapcsolatosan az Állategészségügyi-és Élelmiszer Ellenőrző Hatóság, az ÁNTSZ, a Fogyasztóvédelmi Felügyelőség és a Vám-és Pénzügyőrség részvételével. A fogyasztók érdekeinek- és egészségének védelme, a hatósági intézkedések eredményességének és gyors érvényesítésének elősegítése érdekében az a megállapodás született, hogy az állategészségügyi hatóságokon kívül az ÁNTSZ és a Fogyasztóvédelmi Felügyelőség is részt vesz a termékek visszavonásának ellenőrzésében. A fokozott ellenőrzések során vizsgálják a kereskedelmi egységekben, hogy a cégcsoport termékei biztosan lekerültek-e a polcokról.
A hatóságok az ellenőrzéseket megkezdték, az eddigi ellenőrzött kereskedelmi egységekben kifogásolt terméket már nem találtak forgalomban - ismerteti a hivatal.
Az ellenőrzést valamennyi kereskedelmi egység típusra kiterjesztik. A szaktárca által közzétett listán nem szereplő egységekben, piacokon és alkalmi árusoknál is ellenőrzik ezeket a termékeket. A Vám-és Pénzügyőrség közúti forgalomban is megállít élelmiszerszállító járműveket, amelyeken a hatóságokkal együttműködve vizsgálják, nem tartalmaznak-e az egészségügyi követelmények szerint kifogásolható, hamisított vagy illegálisan forgalmazott terméket.
Napokon belül közzé teszik az átcímkézett áruk listáját
Külföldi vonatkozásai is vannak az átcímkézéseknek
Még nincs gyanúsított az élelmiszer-botrányban
M.E.G.A.-botrány: legalább tisztaság volt
Újabb logisztikai központokat kaptak átcímkézésen
A pénz és a hús szaga - speciális magyar saga