Csalogatjuk a katari tőkéseket
Az államtitkár elmondta, hogy elsősorban az idegenforgalom, a távközlés, az autóipar, a fejlett technológiai szektor és az ingatlanpiac lehetnének a potenciális befektetési területek, jelentette a katari The Peninsula című angol nyelvű lap.
A szakállamtitkár utalt arra, hogy elsősorban vegyesvállalatok alapítására gondolnak, de szívesen látnának katari pénzügyi befektetőket is, akik színesíteni akarják portfóliójukat, illetve be akarnak lépni az európai piacra.
A Garamhegyi által vezetett üzleti delegációban vállalatok is helyet kaptak, amelyek szeretnék kiépíteni kapcsolataikat katari üzletemberekkel főként az információtechnológia, a gyógyszeripar, a gyógyászati eszközök, az oktatás és a környezetvédelem területén.
Emellett várhatóan még az idén kidolgozzák a két ország átfogó gazdasági együttműködési megállapodását, beleértve a kettős adózás elkerüléséről és a beruházások védelemről szóló megállapodást.
A kétoldalú kereskedelem évi 30 millió dollár körüli, egy év alatt megkétszereződött. Emellett a Mol és a Qatar Petroleum (QP) két évvel ezelőtt megállapodást írt alá berendezések szállításáról a katari olajipar számára.
Mibe fektessük pénzünket válság idején?
Beszorult a gazdaságunk a forinttal együtt
Megcsapta a válság a befektetési alapokat is (hanganyag)
MTI