A jövőben akár az állam is segíthetne az eladósodott állampolgárokon, az Igazságügyi és Rendészeti Minisztériumban már vizsgálják az úgynevezett személyi csőd kérdését.
A jövőben akár az állam is segíthetne az eladósodott állampolgárokon, az Igazságügyi és Rendészeti Minisztériumban már vizsgálják az úgynevezett személyi csőd kérdését - mondta a csütörtöki Világgazdaságnak Gadó Gábor, a tárca szakállamtitkára.
Gadó Gábor szerint azért kell foglalkozni a kérdéssel, mert egyre több magyar háztartás adósodik el. Az állami támogatás azonban nem jelentene majd egyet az adósságleírással, és a jóhiszemű bajbajutottaknak komoly kötelezettséget kell majd vállalniuk, hogy mentesüljenek a tartozásuk egy része alól - tette hozzá.
A minisztériumban azután döntenek a tervezettről, hogy tanulmányozták az unió többi országában már működő konstrukciókat. A kérdést társadalmi vitára is bocsátják majd - idézte a szakállamtitkárt a Világgazdaság.
A külföldi szabályozások a rendszeres jövedelemmel rendelkező eladósodott fogyasztókra vonatkoznak, tehát nem az eredendően szegényekre. Az adósságkezelő eljárások szigorú feltételekkel nyújtanak mentőövet. Van olyan ország, ahol a céges csőddel együtt, másutt önálló törvényben rendezik a kérdést.
A németeknél 2006-ban már 93 ezer személy tudott ennek segítségével új életet kezdeni. A hazai elgondolások szerint az elismert tartozásainak teljesítésére, törlesztésére tartósan képtelen személy az erre kijelölt hatóságnál kezdeményezhetné az adósságrendezési eljárást.
Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá
havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is,
a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk!
Legyen Ön is előfizetőnk!
Kedves olvasóink az elmúlt héten már megújult oldalunk tesztverziójával találkozhattak, ami jelezte: a Privátbankár új útra lépett. A változás már a nyáron elkezdődött, azóta lépkedünk folyamatosan előre. Most egy nagyobb ugrás következett..
A görög kormányfő elállt attól az ötletétől, hogy népszavazáson dőljön el, akarnak-e a görögök megszorításokat a nemzetközi mentőcsomagért cserébe. Ezzel visszatértünk a pár nappal ezelőtti állapotokhoz, amikor a piacok optimista hangulatban nyugtázták, hogy az európai tagállamok nagy nehezen megállapodtak a magánbefektetőkkel a görög adósság felének leírásáról.
Óriási meglepetésre kamatot vágott az Európai Központi Bank. 25 bázisponttal 1,25 százalékra csökkentették az irányadó rátát az eddig 1,5 százalékról. A piacok azonnal reagáltak. Közben egyre fogy a levegő a görög miniszterelnök körül, aki távozhat posztjáról. Ha Athén elköszön az eurótól, az első tagállam lehet, amely kilép az EU-ból
A Global Finance Magazin közzétette listáját az ötven legbiztonságosabb feltörekvő piaci bankról: sehol egy magyar bank, még a régiós összesítésben sem
Harmadik napja gyengül a mauríciuszi rúpia a dollárral, és a fő devizákkal szemben. Az Indiai-óceán szigetországában a jövő évi költségvetés terveire várnak a befektetők. A várakozások szerint a port louis-i kormány olyan intézkedésekről dönt majd, amelyek gyengítik a devizát, ugyanis az elsősorban exportból élő gazdaságnak ez kifejezett érdeke.
Érdekesség, hogy a helyi statisztikai hivatal nemrég főleg az európai válságra hivatkozva csökkentette az idei GDP előrejelzését 4,5-ről 4,1 százalékra. A mindössze 1,3 millió lakosú ország GDP-je a második Fekete-Afrikában köszönhetően az erős olaj, cukornád-kivitelnek, és a textiliparnak.
Privátbankár