.jpg)
"Értékelem a pénzügyminiszter úr gesztusát, hogy velem, Navracsics Tibor adófizető állampolgárral megismertette a szerződést, fájlalom ugyanakkor, hogy rajtam kívül 10 millió másik magyar állampolgárral nem ismertette meg ezt a szerződést" - mondta a Fidesz frakcióvezetője, aki szerint az lett volna a méltó megoldás, ha az országgyűlés plenáris ülésén előzetesen megvitatják a témát.
Hozzátette: azt még inkább fájlalja, hogy Gyurcsány Ferenc miniszterelnök egyetlen mondatot sem mondott a megállapodásról a magyar közvéleménynek.
Mint mondta, annyit elértek a frakcióvezetői találkozón, hogy ötpárti nyilatkozatot fog elfogadni az országgyűlés, amely hitet tesz az Európai Unió közös energiapolitikája és a Nabucco gázvezeték mellett.
Az MSZP országgyűlési képviselőcsoportja határozottan támogatja a magyar és az orosz állam közötti megállapodás aláírását a majdani Déli Áramlat nevű földgázvezetékről, mivel az nagyban hozzájárul a biztonságos energiaellátáshoz, és a használati díjból jelentős bevételekre tehet szert az ország. Erről Kovács Tibor, a nagyobbik koalíciós párt országgyűlési képviselője beszélt.
A képviselő példátlannak nevezte néhány ellenzéki politikus kritikáját, hogy eddig semmilyen információt nem hozott nyilvánosságra a kormány a Moszkvával folyó tárgyalásokról. Mint mondta, sehol a világon, így Európában sem szokás ilyen tárgyalásokról az aláírás előtt információkat kiadni, mivel az idő előtti kiszivárgás rontotta volna a magyar kormány tárgyalási pozícióját.
Kovács Tibor szerint példa nélküli az a nyitottság, amelyet a kormány tanúsított, amikor - titoktartási kötelezettség mellett - a parlamenti pártok frakcióvezetői megtekinthették az aláírandó megállapodás teljes szövegét. Egyetlen ellenzéki képviselő sem támasztott olyan kifogást, amely szerint a kormány nem írhatná alá a szerződést - tette hozzá. Megjegyezte: nem titkos szerződésről van szó, az aláírás után a kormány a teljes szöveget megjelenteti a Magyar Közlönyben, így mindenki megtekintheti azt.
A politikus közölte: az aláírás után a beruházás technikai kérdéseihez is hozzászólhatnak majd a parlamenti pártok, főleg az illetékes bizottságokban.
Gyurcsány aláírja a Déli Áramlat tervét
Nem lesz rendkívüli ülés a Déli Áramlatról
Nabucco kontra Déli Áramlat: nem oltják ki egymást (hanganyag)
MTI