.jpg)
Elég az amerikai könyvesboltokban átnézni a politikai témájú könyvek polcát, és az érdeklődő máris szembetalálja magát a Clintont övező borzalmak széles panorámájával. Emmett Tyrell, az American Spectator című konzervatív magazin főszerkesztője a legújabb kötetében így figyelmezteti az olvasókat: "Clinton kormánya kizárólag nőkből állna, csak azért, hogy Hillary leszámoljon a férfiuralommal". Az eredmény egy olyan "kabinet volna, amely rövid hajú xanthippákból (zsémbes feleségekből) és kripto-marxistákból állna".
Tyrell jóslata csupán egy - igencsak bizarr - példa arra a jelenségre, amely Hillary Bashing címszó alatt zajlik Amerikában: Hillary kiosztása.
Edward Klein New York-i újságíró "Az igazság Hillaryről" című könyvében, - amely nagy népszerűségnek örvend a jelölt asszony jobboldali ellenfeleinek körében - vad feltételezésekbe bocsátkozik Clinton házasságon kívüli kicsapongásairól anélkül, hogy bármelyiket is bizonyítékkal támasztaná alá. Kleinnek meggyőződése, hogy Hillary csupán karrierje előmozdítása végett ment feleségül Bill Clintonhoz.
Bay Buchanan konzervatív politikai tanácsadó a maga Clinton-életrajzában arra a következtetésre jut, hogy "bizonyítékok vannak rá: Hillary gátlástalanul hazudik, csal, lop, akadályozza az igazságszolgáltatás munkáját, és tönkreteszi ártatlan emberek életét". Tucatnyi hasonló könyv van forgalomban az Egyesült Államokban, és mindegyik vevőre talál. Ehhez fogható "leleplező irodalom" Obamáról még nem látott napvilágot.
A Hillary elleni vádaskodások többnyire nélkülözik a bizonyítékot, csöpögnek az aljasságtól, és tele vannak elcsépelt frázisokkal. Szerzőik gyakran az elszántan jobboldali táborban találhatók. Bármennyire elrugaszkodottan hangzanak is, a Hillary elleni vádak nem veszélytelenek a jelöltre nézve, hiszen "életben tartják" a Clintonékkal szemben amúgy is meglévő gyanakvást. A The Washington Post legfrissebb felmérése szerint a megkérdezett amerikaiak csaknem 60 százaléka azt válaszolta, hogy nem tartja Hillaryt becsületesnek, sem bizalomra méltónak. Egy olyan politikus számára, aki elnöki ambíciókat táplál, ez meglehetősen baljós mutató.
A Hillary-gyűlölet még a 90-es években, Bill Cinton elnöksége idejéből gyökerezik. Bill államfőként eltöltött nyolc évét számos botrány tarkította. A Whitewater-affér lényege egy ingatlanügylethez kapcsolódó nyerészkedés gyanúja volt. A Travelgate-botrány kapcsán hivatalával való visszaélést vetettek Bill szemére, míg a Lewinsky-ügyben (szerelmi affér egy fehér házi gyakornok hölggyel) az elnök jelleme és őszintesége volt a tét. Amikor pedig Hillary egy politikai bizalmasa, Vincent Foster öngyilkosságot követett el, Bill feleségét többen gyilkossággal is meggyanúsították; ezek a vádaskodások még ma is elhangzanak ellenlábasainak körében.
Hillary Clinton legharsányabb ellenfelei közé tartozik az a személy is, aki 1996-ban sikerre vezette Bill újraválasztási kampányát. Dick Morris szinte hetente lép különböző rádió- és tv-állomások mikrofonjához, hogy mintegy koronatanúként ecsetelje Clintonék állítólagos jellemtelenségét. "Hillary Clinton megrögzött hazudozó" - állítja Morris. Az egykori elnöki tanácsadó azóta folytat bosszúhadjáratot a házaspár ellen, hogy Bill elbocsátotta - egy prostituálttal lezajlott afférja miatt.
A szenátor asszony imázsproblémája túlnyúlik a konzervatív médián. A washingtoni Center for Media and Public Affairs médiakutató intézet márciusban hozott nyilvánosságra egy összeállítást, amely az összes nagy amerikai elektronikus médium csaknem 700 műsorának kiértékelését tartalmazta. Az eredmény: az Obamáról elhangzott állítások 83 százaléka volt pozitív tartalmú, míg a Clintonnal kapcsolatos kijelentéseknek csupán az 53 százaléka.
Bin Laden is feltűnik a Clinton-filmben
FT: "a demokratáknak Obamát kell választaniuk"
Visszafelé sült el a Clinton-fegyver
A férje miatt magyarázkodhatott Hillary Clinton
MTI