.jpg)
A kisbefektetők egy hete meghirdetett kedvezményes állami tulajdonhoz juttatása még nem kaphatott helyet a vasút legalább egy éve formálódó ingatlanhasznosítási programjában.
Ha a felkínált, egyenként egymillió forintért jegyezhető befektetési jegyek nem, vagy csak a vártnál kisebb számban találnak gazdára, a vasúttársaságnak meg kell fontolnia, hogy az alapba zsúfolt épületeket, telephelyeket külön-külön próbálja meg pénzzé tenni - olvasható a napilapban.
A MÁV ingatlanainak egy részét bevitte egy 15 milliárd induló tőkéjű ingatlanalapba. A 10 év futamidejű zártvégű ingatlanalap zártkörű jegyzésére megkezdődtek a tárgyalások a potenciális befektetőkkel - erősítette meg az MTI-nek Virág Lászlóné, az alapkezelő Prudent-Invest Zrt. vezérigazgatója csütörtökön a Népszabadság értesülését.
A vezérigazgató tájékoztatása szerint az induló tőkéből 7,5 milliárd forint, egyenként egymillió forint névértékű befektetési jegy jegyzéséről 15-20 különböző befektetővel tárgyalnak, akik között pénzügyi befektetőktől kezdve ingatlanfejlesztőkig sokféle van. Zártkörű kibocsátásról lévén szó az alapkezelő a potenciális befektetőket tárgyalásra hívja, és ennek eredménye lesz az esetleges jegyzés. A tulajdonosi döntés 2007 december végén született meg az alap létrehozásáról, és az induló tőke felét a MÁV apporttal biztosítja.
Az ingatlanalap kezelésére a MÁV már korábban megvásárolta a legrégebbi alapkezelő, a Prudent Invest Befektetési Alapkezelő többségi tulajdonát. A alapba kerül többek között a budapesti Andrássy úti székház, irodaházak és más, hasznosítható ingatlanok.
"Százéves háborút" is vállalnak a sztrájkolók
Elég lesz a támogatás a MÁV-nak, de...
2009: Liberalizáció a vasúti piacon (hanganyag)
Népszabadság