TV2 és RTL Klub: vége a harcnak? Médiakörkép
"Nem tényeken alapul a Duna Televízió elnökének, Cselényi Lászlónak az a kijelentése, hogy Magyarországon kilenc százalék körül jár a csatorna nézettsége" - olvasható a levélben. Cselényi László egy csütörtöki sajtótájékoztatón azt nyilatkozta, hogy belföldön "kilenc százalék körül jár" nézettségük, határon túl pedig "vannak olyan régiók, ahol gyakorlatilag utcahosszal vezetünk".
A szóvivő a dokumentumban kifejtette: Sági Ágnes, a Magyar Televízió médiakutatója cáfolta a Duna Televízió elnökének azon állítását is, miszerint belföldön "naponta kétmillióan kapcsolódnak adásukra". Ez az AGB Nielsen mutatói szerint 2006-ban valójában 400 ezerrel kevesebb, pontosan 1.593 ezer nézőt jelentett, és ők is olyanok, akik egy nap legalább egy percre belenéztek a Duna adásába.
A szóvivő szerint a Magyar Televízió arra törekszik, hogy a két közszolgálati csatorna a közös célok érdekében jobban együttműködjön. Ugyanakkor közölte: ez akkor lehetséges, ha a Duna Televízió tiszteletben tartja a tényeket. |
A transindex.ro honlap szó szerint a következőket írta az általa gyorsfelmérésnek szánt, nem reprezentatív kutatásról: "az elemzett adatbázis több szempontból nem felel meg a szociológiai adatfelvételekkel szemben támasztott követelményeknek" - mutatott rá Holub Katalin.
A beharangozottnál kevesebb embert küldenek el a Duna TV-ből
Február végére kiderülhet, hol lesz az új MTV-székház
Idén sem tervez veszteséget az MTV