Kíváncsi rá, hogyan befolyásolják a világpolitikai viharok az Ön pénztárcáját?
Csatlakozzon azokhoz, akik nemcsak figyelik,
hanem értik is, mi történik a világban - és a tőkepiacokon!
A közép-kelet-európai régióban az ingatlanbefektetések hozama lecsökkent, magasabb hozamok a szállodai és szabadidős tevékenységre szolgáló épületeknél lehetségesek még
A közép-kelet-európai régióban az ingatlanbefektetések hozama lecsökkent, magasabb hozamok a szállodai és szabadidős tevékenységre szolgáló épületeknél lehetségesek még - hangzott el a REevolutio kiállításon rendezett CB Richard Ellis (CBRE) konferencián a múlt héten
Az eszmecserén Iryna Pylypchuk, a CBRE munkatársa adott bevezetőben áttekintést a régiós ingatlanpiacról. Ez idő szerint Moszkvában 9,5 százalék, Isztambulban 9 százalék, de a szűkebb régióban 6 százalék körül van a hozam. Az EU-ba legutóbb belépett Bulgáriában is csak 7 százalék.
A hozamok csökkenését úgy próbálják kivédeni a befektetők, hogy fejleszteni is kezdenek, így a kétféle tevékenység profitja egy kézbe kerül.
Hogy mi az oka a hozam csökkenésének? Erről két álláspont alakult ki, az egyik szerint kevés az ingatlan a piacon, és nagy mennyiségű tőke versenyez ugyanazért, így letöri a hozamokat. Más vélemény szerint - ezt képviselte a CBRE részéről Mészáros Margaréta és Noah Steinberg a Wallis vezérigazgatója is - az utóbbi időben van már elég befektetésre alkalmas ingatlan a magyar piacon, vagy legalábbis nem nagy a hiány.
A magyarországi adó- és illetékproblémák is szóba kerültek. Ezeket úgy védik ki az ingatlanpiac szereplői, hogy az ingatlant tulajdonló céget vásárolják meg. Ezzel viszont a nyakukba veszik e cég átvilágításának problémáját.
Az adók kapcsán nem kerülték meg a részvevők a tervezett ingatlanadót sem, de konkrét adatok hiányában állást nem foglaltak. Ezzel szemen arra a kérdésre, hogy a forint árfolyamának változása miként hat az ingatlanpiacra, a válasz egyértelmű volt: alig. A szereplők ugyanis euróban számolnak, így gondot csak a forint összeomlása okozna, ha a bérlők nem tudnának fizetni, de erre alig van esély.
Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá
havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is,
a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk!
Legyen Ön is előfizetőnk!
Kedves olvasóink az elmúlt héten már megújult oldalunk tesztverziójával találkozhattak, ami jelezte: a Privátbankár új útra lépett. A változás már a nyáron elkezdődött, azóta lépkedünk folyamatosan előre. Most egy nagyobb ugrás következett..
A görög kormányfő elállt attól az ötletétől, hogy népszavazáson dőljön el, akarnak-e a görögök megszorításokat a nemzetközi mentőcsomagért cserébe. Ezzel visszatértünk a pár nappal ezelőtti állapotokhoz, amikor a piacok optimista hangulatban nyugtázták, hogy az európai tagállamok nagy nehezen megállapodtak a magánbefektetőkkel a görög adósság felének leírásáról.
Óriási meglepetésre kamatot vágott az Európai Központi Bank. 25 bázisponttal 1,25 százalékra csökkentették az irányadó rátát az eddig 1,5 százalékról. A piacok azonnal reagáltak. Közben egyre fogy a levegő a görög miniszterelnök körül, aki távozhat posztjáról. Ha Athén elköszön az eurótól, az első tagállam lehet, amely kilép az EU-ból
A Global Finance Magazin közzétette listáját az ötven legbiztonságosabb feltörekvő piaci bankról: sehol egy magyar bank, még a régiós összesítésben sem
Harmadik napja gyengül a mauríciuszi rúpia a dollárral, és a fő devizákkal szemben. Az Indiai-óceán szigetországában a jövő évi költségvetés terveire várnak a befektetők. A várakozások szerint a port louis-i kormány olyan intézkedésekről dönt majd, amelyek gyengítik a devizát, ugyanis az elsősorban exportból élő gazdaságnak ez kifejezett érdeke.
Érdekesség, hogy a helyi statisztikai hivatal nemrég főleg az európai válságra hivatkozva csökkentette az idei GDP előrejelzését 4,5-ről 4,1 százalékra. A mindössze 1,3 millió lakosú ország GDP-je a második Fekete-Afrikában köszönhetően az erős olaj, cukornád-kivitelnek, és a textiliparnak.
Privátbankár