A kutatás szerint a három visegrádi ország lakosai közül már a tavaly januári felmérés során is a magyarok voltak anyagi helyzetükkel a legelégedetlenebbek, s ez mára még inkább igaz.
A másik két ország lakosaihoz képest a legnagyobb arányban (29 százalék) a magyarok látják elég rossznak a háztartásuk anyagi helyzetét, amit csupán a megkérdezettek mintegy tizede értékelt elég jónak. A háztartás helyzetét rossznak, vagy "elég rossznak" érzők aránya a cseheknél a legalacsonyabb, 14 százalék.
2006-ban a megkérdezett magyarok 19 százaléka vélte úgy, hogy háztartásának helyzete romlani fog a következő hónapokban, 2007-ben ez az arány már 36 százalékra nőtt. A jelentés szerint Magyarországon a változatlanságban reménykedők aránya 2006-hoz képest erősen csökkent, 56 százalékról 39-re, az optimisták aránya pedig felére zsugorodott, 21 százalékról 11 százalékra.
Míg a csehek és a lengyelek jövőképe alig változott az előző vizsgálat óta eltelt egy év alatt, addig a magyarok jobban tartanak a jövőtől, mint korábban - derül ki a kutatásból, amelyet a TÁRKI a CEORG (Central European Opinion Research Group) kutatási együttműködés keretében végzett.
Borús jövőkép: 177 ezerből él az átlagháztartás
Aggasztó a jövőkép: tovább tart a bizalomvesztés