Elfogy a BUX szuflája
Az Egyesült Államokban elindult vállalati gyorjelentési szezon egyelőre nem hozott jó eredményeket, és ez enyhén pesszimista hangulatot okozott a nemzetközi piacokon. A főbb külföldi tőzsdéket követve várhatóan a BUX is csökkenni fog kedden - fejtette ki az elemző.
A befektetők hétfőn pozitívan fogadták az OTP igazgatóságának javaslatát arról, hogy a bank nem fizet osztalékot a tavalyi eredményéből, a pénzt inkább saját részvények vásárlására fordítja, ám ez a hatás az elemző véleménye szerint kedden már nem befolyásolja a papír árfolyamát.
Londoni értékforgalmazók szerint kedden gyengüléssel kezdhetnek a nyugat-európai részvénypiacok. Szakértők szerint befolyásolhatja a befektetőket az a várakozás, hogy az eddig vártnál lassúbb ütemű lesz az eurózóna idei gazdaságbővülése, miközben a energiaárra érzékeny cégek részvényei gyengülhetnek annak a hatására, hogy hétfőn rekord közeli szintre nőtt a kőolaj ára Londonban és New Yorkban egyaránt. Befolyásolhatja a kereskedés kezdeti szakaszában a befektetői hangulatot az is, hogy az Advanced Micro Devices (AMD) amerikai chip-gyártó kedvezőtlen első negyedévi bevétel-előrejelzést tett közzé.
Az euró erősödése drágíthatja a fémárakat, aminek árfolyamnövelő hatása lehet a bányaipari cégek papírjai esetében. Megfigyelők azzal számolnak, hogy az európai kereskedés kezdeti szakaszában emelkedhetnek a banki részvényárak, miután hétfőn a New York-i tőzsdén drágultak az ágazati részvények, mert 5 milliárd dolláros készpénz infúziót kapott a Washington Mutual, és ezzel csökkent a legnagyobb amerikai takarékpénztár jelzáloghitel veszteségeivel kapcsolatos aggodalom.
Kedden másfél százalékkal gyengült a tokiói értéktőzsde fő mutatója, miután hétfőn ötheti csúcson zárt. A 225 válogatott részvény Nikkei indexe 199,80 pont, 1,5 százalék csökkenéssel 13 250,43 ponton fejezte be a napot.
401 forintot fizet az Állami Nyomda
Friss tőzsdei árfolyamok
MTI