A közlemény szerint a GBC 74,6 százaléka jelenleg a K and H Bank, 25,4 százaléka a HVB Bank tulajdonában van. A budapesti székhelyű GBC, amely Magyarországon, Szlovákiában, Romániában és Szerbia-Montenegróban rendelkezik ügyfelekkel, a kártyakibocsátó, illetve kártyaelfogadó pénzügyi intézmények elektronikus kártyatranzakcióit kezeli, felügyeli ATM és POS termináljaikat.
A GBC 63 százalékos forgalomnövekedést ért el a megelőző három évben, miközben nagy arányban növelte a felügyelt terminálok és a kezelt tranzakciók számát - áll a közleményben. "Magyarország földrajzi fekvésének köszönhetően számunkra fontos piacot jelent, amelyen nagyszámú banki partnerünk is tevékenykedik, és ahol továbbra is szeretnénk vezető pozícióban maradni" - idézi Gian Bruno Mazzit, az SSB vezérigazgatóját a közlemény.
A GBC 2006-ban 76 millió tranzakciót dolgozott fel 1.150 ATM és több mint 14.000 POS terminál felügyelete mellett. |
Patai Mihály, a HVB Bank vezérigazgatója a közlemény szerint úgy fogalmazott: "nem kétséges, hogy a GBC az SSB hátterével korszerű szolgáltatásokat kínál, és ez ügyfeleink javát szolgálja".
A 2005-ben kezelt több, mint 37 millió fizetőkártyával és több, mint 6,5 milliárd tranzakcióval az SSB egyike azon vezető európai kártyatranzakció feldolgozóknak, akik a belföldi és nemzetközi hitel- és betéti kártyákkal való fizetésekért felelnek, valamint a bankközi fizetések legfontosabb központja - derül ki a közleményből.
Az 1992-ben alapított SSB olasz bankok tulajdonában van. Az SSB ügyfelei között mind Olaszországban, mind külföldön megtalálhatók a fontosabb bankok, biztosító társaságok, közigazgatási szervek, kereskedő vállalatok, valamint nagy üzleti és multi-felhasználók.
Betéti- és hitelkártyák összehasonlítása a Privátbankáron
Alapos meglepetést okozott a bankkártya
Hatalmas költségeket vernek a bankkártyásokra?
Egyre több a bankkártya - és nem félünk használni