A tervek szerint 2011. végére készül el a Millennium Városközpontban a beruházás. A két egymás melletti, összesen 76 ezer négyzetméteres épületkomplexumból az 54 ezer négyzetméterest megvásárolta, a másik 22 ezer négyzetméteres épületben pedig 9.500 négyzetmétert bérel majd a bank.
Demján Sándor elmondta, hogy a K&H Bank új székházának fejlesztése Budapest "legversenyképesebb és legreálisabb fejlesztése".
A TriGranit elnöke megerősítette, hogy nem mond le a szálloda és kongresszusi központ megépítésének tervéről a Millennium Városközpontban. Megemlítette, hogy évekkel ezelőtt 1 dollárért felajánlotta Budapest egyik legértékesebb területét erre a célra a kormánynak, de a kabinet nem reagált a fejlesztési ötletre, most pedig már érvényét vesztette az akkori ajánlata.
Demján szerint a magyar bankszakma nehézségeit a "politika okozta" azzal, hogy Magyarország külső megítélése miatt a hazai bankoknak magas kockázati felárat kellett fizetni a külső forrásokért. Magyarország érdeke, hogy vonzza a banktőkét, ehhez pedig alacsonyan kellene tartani a bankadót - emelte ki.
Marko Voljc, a K&H Csoport vezérigazgatója emlékeztetett arra, hogy a válság idején, 2008 utolsó napjaiban írták alá a beruházásról kötött szerződést. Ez jelzésértékű volt, mert bíztak abban, hogy az ország ipara, köztük az építőipar tovább fog lépni, fejlődni fog a válság után - húzta alá.
Kiemelte: a beruházásnak az is célja, hogy a K&H Csoport tagcégeit egy helyre költöztesse, jelenleg ugyanis a főváros legkülönbözőbb részein dolgoznak: Ebben az épületkomplexumban fog működni az anyabank, a K&H lízingcége, a biztosító, így együttesen 2.500 dolgozó tevékenykedik majd az új székházban.
A vezérigazgató felhívta a figyelmet arra, hogy társadalmi felelősségvállalás területén négy fő területre koncentrál a bank: támogatja a gyermekegészségügyet, a sportot, a környezettudatosságot, és figyelmet fordít a munkatársak kedvező munkafeltételeire. Ez utóbbi elvárásnak felel meg az új székház - tette hozzá.
Az MTI érdeklődésére Marko Voljc ugyan a beruházás tényleges összegéről nem nyilatkozott, annyit elárult, hogy milliárdos fejlesztésről van szó.
Gegesy Ferenc, Ferencváros polgármestere a kerület és a főváros szempontjából fontos beruházásnak nevezte a Millennium Városközpontban megvalósuló beruházásokat. Hozzátette: a kerületben épült az utóbbi időben a legtöbb irodaépület.
Ipari ingatlanok: nem sok újat várhatunk
Ingatlanpiac: a vevők startra készen várnak
Kétszer annyi iroda áll üresen
Ingatlanpiac: megtérülnek a félbehagyott projektek
Kereskedelmi ingatlanok: Budapest stabil
MTI