A kockázati tényezőket megítélő állásfoglalás nem az FDA utolsó szava az ügyben. A dokumentumot jövő április elejéig nyilvános vitára bocsátják, amelyet követően a főhatóság meghozza végleges döntését, az FDA illetékese szerint még 2007 vége előtt. Amennyiben a főhatóság végleges áldását adja az ilyen termékek forgalmazására, úgy az Egyesült Államok lehet a világ első országa, ahol a boltokban klónozott szarvasmarha, sertés és kecske húsát és tejét árusíthatják. A juhok esetében a fogyaszthatóságról még nem döntött a hivatal.
Az FDA egyelőre nem tervezi annak előírását, hogy a kereskedők a klónozott állatokból vagy ivadékaikból származó termékek eredetére külön címkéken hívják fel a vásárlók figyelmét. Fogyasztóvédő csoportok máris tiltakoznak az FDA állásfoglalása miatt. Carol Foreman, az amerikai fogyasztók szövetségének tisztségviselője például azzal vádolta a kormányzatot, hogy szándékosan figyelmen kívül hagyta az arra vonatkozó tudományos bizonyítékokat, hogy a klónozott állatok kihordása gyakran spontán vetéléssel végződik, számos klónozott állat teste torzult és nem érik meg a felnőttkort.
Maguk a fogyasztók a jelek szerint egyelőre óvatosak. Egy novemberi közvéleménykutatás során több mint felük úgy nyilatkozott, hogy valószínűleg nem vásárolna klónozott állat feldolgozásával készült élelmiszert, bármit is mondjon annak fogyaszthatóságáról a washingtoni kormányzat.
Akár tízszeresen megtérülhet az állattenyésztési kutatás-fejlesztés
Világelső a magyar klónegér
Rázós téma: abortusz vagy őssejt-kutatás?