Az Általános Gyermek- és Ifjúsági Balesetbiztosításnak nevezett konstrukció alanyi jogon jár minden, felnőttkorba nem lépett tanuló számára - olvasható a Független Biztosítási Alkuszok Magyarországi Szövetségének szerkesztőségünkhöz eljuttatott közleményében. A sajtóközlemény szerint általános tapasztalat, hogy erről a biztosításról a szülők viszonylag kevés hányada tud, ami a kárkifizetések alacsony összegében is tetten érhető.
Lehet persze, hogy az alacsony összeg sem ösztönzi utánajárásra a szülőket: a biztosításhoz kapcsolódó szolgáltatásokat megvizsgálva ugyanis kiderül, hogy valóban csak egy alapbiztosításról van szó. Csonttörés esetén 3 ezer forint, míg baleseti halál esetén 200 ezer forint a kifizethető biztosítási összeg - írják. Emellett balesetből eredő maradandó károsodás esetén – a károsodás mértékétől függően - 3 ezertől 300 ezer forintig terjed a kifizethető összeg. A közlemény szerint sem egyéb, hosszabb távú következményekkel nem járó balesetre, sem a kapcsolódó kórházi költségekre nem nyújt fedezetet ez a biztosítás.
- Felújított iskolák tátonganak az ürességtől - Vásott kölök - menjen-e suliba? - Több gyerek mellett még jobban hiányzik a sport - Megérkeznek a tankönyvek elsejére |
Utóbbi esetben általában a szülő téríti az iskolának a gyermekére eső díjat, de akad példa az iskola általi finanszírozásra is. A szövetség szerint a választható módozatok skálája széles, az éves díjak összege - a kockázatviselés köre és a biztosítási összeg függvényében - ötszáztól egészen tízezer forintig terjedhet.
A kínálatban olyan szolgáltatásokat is fellelhetünk, amelyek kifejezetten a gyermekekre jellemző balesetekre igyekszik hangsúlyozottan védelmet nyújtani (ilyenek a kullancscsípés következményei, mérgezések, égési sérülések, illetve fizikai megtámadás, maradó fogak törése, stb). A kórházi ápoláshoz kapcsolódó költségek közül egyes módozatok a kísérő kórházban tartózkodásával járó költségekre is térítést biztosítanak. Általános az assistance szolgáltatás, és van olyan biztosító, amelyik telefonos gyermekorvosi tanácsadást is működtet.
Fontos tudni, hogy mind az alap, mind a kiegészítő biztosítások a teljes évre, tehát nem csupán a tanítási időszakra, hanem a szünidőre is kiterjednek, illetve nem csupán az iskolában, hanem másutt bekövetkező balesetekre is vonatkoznak - hívják fel a figyelmet.
Vadbalesetek: ki fizet és miből?
Az OTP Garancia kivonult Romániából
Uniqa-Aegon fúzió: átmenetileg csökkentett szolgáltatások
Privátbankár