Ezt megúszták: csak 30 ezer brókert küldtek el a Wall Streetről
A korábban valószínűsített közel 50 ezernél jóval kevesebb munkahely szűnhet meg az idén a New York-i Wall Streeten, az Egyesült Államok pénzügyi központjában New York állam számvevőszékének új felmérése szerint.
A felmérésről beszámoló Bloomberg hírszolgálat keddi jelentése szerint értékpapír forgalmazással kapcsolatos állásokból az idén szeptemberig 28.300-at számoltak fel a Wall Streeten, ami 15 százalékos visszaesés az ágazat 2007 novemberében elért 189.200 fős foglalkoztatási csúcsáról.
A válság enyhülése az üzleti negyedben is lassította a hanyatlást, így az év egészében a júniusban számított 47 ezer helyett legföljebb 35 ezer állás szűnhet meg - jósolja a számvevőszék.
Ugyanakkor a szélesebb értelemben vett pénzügyi szektorban 8,9 százalékkal, 42 ezerrel csökkent a munkahelyek száma, az adóbevételeket tekintve pedig a két évvel ezelőtti 20 százalékról várhatóan 15 százalékra csökken a szektor részaránya a 2010 márciusában záruló pénzügyi évben. "A Wall Street azonban továbbra is New York állam és a város gazdaságának motorja" - áll a jelentésben.
Az amerikai ingatlanpiacról 2007-ben indult válság alaposan átfestette a Wall Street-i tájképet: a hét legnagyobb cégből négy maradt talpon. A JPMorgan Chase & Co. 2008 márciusában bekebelezte a Bear Stearns Companies Inc. társaságot, a Lehman Brothers Holdings Inc. szeptemberben csődbe ment, a Bank of America decemberben felvásárolta a Merrill Lynch & Co.-t, a Goldman Sachs Group Inc. és a Morgan Stanley befektetési bankok pedig modellt váltottak, kereskedelmi banki formában működnek - írta jelentésében a Bloomberg.
Madoff ingeit is elárverezik
Soros: fogalmam sincs, mitől indulna be a gazdaság
Hatástalan az amerikai roncsprémium?
Az adófizetők nem látják viszont a pénzüket
MTI