A parlamenti pártok nem támogatják az MVSZ kezdeményezését

Az ülésen többször elhangzott, hogy az először tavaly novemberben elutasított, de az Alkotmánybíróság által visszaküldött kezdeményezések vonatkozásában azóta elhárult az alapvető probléma: akkor még nem volt 2007. évi költségvetési törvény, sőt még a javaslat sem született meg, de azóta az Országgyűlés elfogadta a jogszabályt.
13 kezdeményezése és 1 hónapja van az OVB-nek
Az ülésen jelenlévő Répássy Róbert, a Fidesz országgyűlési frakcióvezető-helyettese azt válaszolta az újságírók kérdéseire, hogy a képviselőcsoport csütörtökön dönt a további lépésekről, így arról, hogy megint a taláros testülethez fordul-e a párt. |
Szoboszlai György ugyanezt az álláspontot foglalta el a jövőbeni költségvetések vonatkozásában. Fazekas Marianna az egészségbiztosítási alapok védelmét hangsúlyozta, felidézve az Alkotmánybíróság ilyetén határozatát is, egy 1995-ös népszavazási kezdeményezés kapcsán.
Bordás Vilmos és Sándorfi György érvelt a kezdeményezés hitelesítése mellett. Sándorfi György szerint a kettős állampolgárságról szóló népszavazást hitelesítette az OVB, pedig ezen logika alapján azt is úgy lehetett volna értelmezni, hogy eredményes népszavazás esetén többé nem, legfeljebb újabb népszavazással módosulhat az állampolgársági törvény.
A szavazás során Bordás Vilmos és Sándorfi György voksolt a hitelesítés mellett, a többiek - köztük Szigeti Péter elnök - nem szavazata ellenében. |
Az Alkotmánybíróság korábbi döntése értelmében a Fidesz és a KDNP által kezdeményezett kérdések közül háromban, a termőfölddel, a kórházprivatizációval és a patikán belüli gyógyszerárusítással kapcsolatos népszavazási kezdeményezésekben megkezdődhet az aláírásgyűjtés.
A Fidesz ismét az Alkotmánybírósághoz fordul
Tandíj: újra fennakadt a népszavazási kezdeményezés
Az OVB előtt a Fidesz két kérdése
A Fidesz újabb népszavazási ötletei
MTI