Gyakorlatilag stagnált a BUX
Alacsony fogalom és viszonylag szűk sávban változó tőzsdeindex jellemezte a pesti börze hétfői napját Lányi Bence, a Raiffesien Bank elemzője szerint. A szakember negatív hatásként emelte ki az orosz tőzsde nagyfokú gyengülését, amit jórészt az olajár esése okozott. Ez visszafogta a Mol árfolyamát is, ráadásul az olajrészvény árfolyamát lefelé nyomta az a vállalati hír is, hogy az Erste Bank rontotta a Mol célárfolyamát. Visszafoghatta a tőzsdét az is, hogy a Magyar Nemzeti Bank a már beárazott 25 bázispontnál nagyobb mértékben, 50 bázisponttal emelte 7,75 százalékra a jegybanki alapkamatot.
Szegner Balázs, az Equilor Befektetési Rt. részvénypiaci üzletág vezetője kiemelte, hogy a piac csak stagnálni tudott, a hétfő nem hozott fordulatot a múlt hétvégi irányzathoz képest. Megállt ugyan az OTP Bank napok óta tartó árfolyam esése arra a délelőtti bejelentésre, hogy a hitelintézet nem pályázik a bolgár DZI Bankra, de az OTP sem teljesített sokkal jobban a tőzsde egészénél. A banki papírokra egyelőre nem hatott az a tőzsdezárás utáni hír a Moody,s nemzetközi hitelminősítő intézettől, amely az ország adósbesorolásához hasonlóan kilátásba helyezi a bankok minősítésének rontását is.
Az OTP árfolyama 0,39 százalékkal emelkedett. A Mol részvények ára 0,26 százalékkal nőtt. A Richter záróára 0,45 százalékkal volt alacsonyabb a pénteki zárásnál. Az Egis részvények ára viszont 3,40 százalékkal erősödött. A Magyar Telekom 1,57 százalékkal gyengült.
Nézze meg, hogyan zártak részvényei!