.jpg)
A 2006 januárjában alakult szövetségnek 20 rendes tagja van, összességében már mintegy másfélszáz spin-off cég működik Magyarországon.
A szövetség elnöke utalt arra, hogy Nyugat-Európában és a tengerentúlon több évtizedre tekint vissza spin-off mechanizmus, melynek talaján technológiai áttörést hozó fejlesztési eredményekre alakuló cégek néhány év alatt kiugró üzleti sikereket érnek el, ezzel szemben Magyarországon a spin-off kultúra a kezdeti lépéseknél tart.
A konferencián vállalkozó kutatók, technológia-intenzív cégek, pénzügyi szakemberek és gyakorló befektetők többek között olyan kérdésekre keresnek válaszokat, hogy hogyan alkalmazkodnak a hazai egyetemek a világ trendjeihez, miként egyeztethető össze kutatás és üzlet.
A Magyar Spin-off Vállalkozások Szövetsége 2005. decemberében alakult azzal az elsődleges célkitűzéssel, hogy a hazai kutató-fejlesztő szférában keletkező szellemi alkotások, fejlesztési eredmények vállalkozásokon keresztül történő gazdasági hasznosítását ösztönözze és segítse.
A szövetség technológiai klubként állandó fórumot biztosít és keretet ad egy innovatívan gondolkodó, aktív közösségnek, kutatóknak, fejlesztőknek induló-, korai szakaszú spin-off és start-up cégeknek.
A konferencián mutatkozott be a 85 százalékban a Semmelweis Innovations és 15 százalékban az Innostart Alapítvány által alapított Trimarán Üzletfejlesztési Program, amely stratégiai együttműködési megállapodást kötött az MSVSZ-szel.
Lacza Zsombor, a Semmelweis Innovációs Központ Kft. ügyvezető igazgatója közölte: a Trimarán Program célja, hogy a kutató-feltalálóból, a projektmenedzserből és a tapasztalt üzletemberből egy hatékony csapatot hozzanak létre.
Kutató-fejlesztő kkv-kat támogat az EU
K+F: egy helyben topog az EU
Az adók miatt maradnak le a magyar vállalatok