1p

Kíváncsi rá, hogyan befolyásolják a világpolitikai viharok az Ön pénztárcáját?
Csatlakozzon azokhoz, akik nemcsak figyelik,
hanem értik is, mi történik a világban - és a tőkepiacokon!

Klasszis Befektetői Klub

2025. május 27. 17:00, Budapest

Részletek és jelentkezés

Egy tegnap megjelent interjúban Gyurcsány erősen bírálta az osztrákokat schengen, az OMV és a Rába-ügy miatt. Az osztrák kancellária és a miniszter most azon van, hogy lecsillapítsa a kedélyeket
A Der Standard tegnapi számában megjelent interjúban a magyar miniszterelnök bírálta az osztrák kormányt a schengeni rendszer kiterjesztésével kapcsolatos magatartása miatt, kifogásolta az OMV osztrák olaj-és gázipari cég kísérletét a MOL megszerzésére, és szóba hozta a Rábát szennyező osztrák bőrgyárak ügyét is

Nem csak a bécsi kancellári hivatal, hanem több osztrák miniszter is azon fáradozott tegnap, hogy lecsillapítsa a kedélyeket Gyurcsány Ferencnek a Der Standardban közölt interjúja után, amelyben a magyar kormányfő egyebek közt "túlzott magabiztosságot" vetett Ausztria szemére - írta az osztrák lap.

Az újság szerint a nyilatkozat megjelenése után az volt a jelszó Bécsben: csak nem olajat önteni a tűzre. A lap idézte Alfred Gusenbauer kancellárt, aki azt mondta, "meg fogjuk próbálni, hogy még intenzívebbé tegyük az amúgy is szoros és jó kapcsolatot Magyarországgal és Gyurcsány kormányfővel".

A Der Standard tegnapi számában megjelent interjúban a magyar miniszterelnök bírálta az osztrák kormányt a schengeni rendszer kiterjesztésével kapcsolatos magatartása miatt, kifogásolta az OMV osztrák olaj-és gázipari cég kísérletét a MOL megszerzésére, és szóba hozta a Rábát szennyező osztrák bőrgyárak ügyét is.

Az osztrák lap ma megjegyezte, hogy a schengeni csatlakozás dolgában a magyarokat ugyanaz háborítja fel, mint a cseheket, nevezetesen: Ausztria a határok kiterjesztése ellenére legalább 2008 őszéig fenn akarja tartani a hatósági jelenlétet a határok mentén.

Günther Platter belügyminiszter azonban nyugtatóan azt mondta, hogy "természetesen a schengeni rendszer kiterjesztésének napjától nem lesz több közvetlen határellenőrzés", hanem - magyarázata szerint - már az elején átállnak a "határtérség-kontrollra".

A napilap megírta azt is, hogy Norbert Darabos védelmi miniszter - belügyi kollégájával egyetértésben - továbbra is ragaszkodik ahhoz a tervéhez, amely szerint legalább 2008 októberéig kiegészítő rendőri-biztonsági feladatok ellátására katonai egységek maradjanak a határtérségben. Mivel azonban a határvonal (Ausztrián) kívülre tolódik, újra kell szabni a hadsereg "segítségnyújtó bevetésének" jogi feltételeit, ezen dolgozik most egy szakértői csoport. A boszniai látogatáson tartózkodó védelmi miniszter közölte a lappal, hogy legkésőbb novemberre elkészül a koncepció, s azután "természetesen szeretnénk együttműködni a szomszédos országokkal".

Gyurcsány Ferenc előző nap világossá tette: a magyar kormány nem kívánja, hogy a MOL az osztrák állam tulajdonába kerüljön.
Ugyancsak megszólalt a több mint harminc százalékban állami kézben lévő OMV osztrák konszern szóvivője is. Thomas Huemer védelmébe vette cégének a MOL átvételére irányuló átvételi kísérletét. Megismételte az OMV érvelését, miszerint Kelet-Európában tovább mélyül a konszolidációs folyamat, és ezekre a fejleményekre egy oszrák-magyar szövetség a megfelelő válasz, mert annak révén mindkét vállalat erősödhet.

Az újság egy külön, szentgotthárdi keltezésű tudósításában idézte Woki Zoltánt, a Pro Natura St. Gotthard (PRONAS) környezetvédő szervezet képviselőjét, aki úgy nyilatkozott, hogy a Rába habzása ügyében végre kedvező jelzések érkeznek a határ túloldaláról: a szennyezésért felelős egyik bőrgyár, a feldbachi új szennyvízszűrőt próbált ki, amelyet a tervek szerint - a megfelelő engedélyeztetési eljárás lefolytatása és a gyártás megkezdése után - egy éven belül felszerelnek az üzemben, majd utána az ugyancsak szennyező jennesdorfi létesítményben is.

A szóvivő elmondta, hogy egyelőre nem terveznek további tiltakozásokat, megvárják, hogy betartják-e a határidőket az érintettek.

Mégis hátulról jött az OMV - a Mol kiborult
A legnagyobb hazugság - Gyurcsány szerint
Gyurcsány: patrióta KKV-fejlesztés (hanganyag)
Die Presse: virágzó üzlet a magyaroknál a fémlopás
Fodor: az osztrák bőrgyárak példát vehetnének

MTI
Címkék: Cikkek

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Cikkek Megújult a Privátbankár!!
Privátbankár.hu | 2011. november 15. 15:35
Kedves olvasóink az elmúlt héten már megújult oldalunk tesztverziójával találkozhattak, ami jelezte: a Privátbankár új útra lépett. A változás már a nyáron elkezdődött, azóta lépkedünk folyamatosan előre. Most egy nagyobb ugrás következett..
Cikkek További árfolyamok >>
Privátbankár.hu | 2011. november 9. 10:05
 
Cikkek Skandináviában sincs minden rendben
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 18:02
Folytatódik a dán lejtmenet jövőre is, a skandináv ország gazdasága tovább lassul, egyre nehézkesebb a hitelezés, és tovább csökkennek a lakásárak
Cikkek Papandreu lemondott a népszavazásról
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 16:21
A görög kormányfő elállt attól az ötletétől, hogy népszavazáson dőljön el, akarnak-e a görögök megszorításokat a nemzetközi mentőcsomagért cserébe. Ezzel visszatértünk a pár nappal ezelőtti állapotokhoz, amikor a piacok optimista hangulatban nyugtázták, hogy az európai tagállamok nagy nehezen megállapodtak a magánbefektetőkkel a görög adósság felének leírásáról.
Cikkek Papandreu nem mond le - még
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 14:05
Óriási meglepetésre kamatot vágott az Európai Központi Bank. 25 bázisponttal 1,25 százalékra csökkentették az irányadó rátát az eddig 1,5 százalékról. A piacok azonnal reagáltak. Közben egyre fogy a levegő a görög miniszterelnök körül, aki távozhat posztjáról. Ha Athén elköszön az eurótól, az első tagállam lehet, amely kilép az EU-ból
Cikkek A bankokat kérdezi a kormány, mi legyen a devizahitelesekkel
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 13:50
Újra tárgyalóasztalhoz ülnek a bankok a kormánnyal, az NGM várja a javaslatokat a szektor szereplőitől. Az már biztos, hogy feltőkésítik az MFB-t
Cikkek Sehol egy biztonságos magyar bank?
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 13:36
A Global Finance Magazin közzétette listáját az ötven legbiztonságosabb feltörekvő piaci bankról: sehol egy magyar bank, még a régiós összesítésben sem
Cikkek A mauríciuszi devizát a költségvetési tervek gyengítik
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 12:47
Harmadik napja gyengül a mauríciuszi rúpia a dollárral, és a fő devizákkal szemben. Az Indiai-óceán szigetországában a jövő évi költségvetés terveire várnak a befektetők. A várakozások szerint a port louis-i kormány olyan intézkedésekről dönt majd, amelyek gyengítik a devizát, ugyanis az elsősorban exportból élő gazdaságnak ez kifejezett érdeke. Érdekesség, hogy a helyi statisztikai hivatal nemrég főleg az európai válságra hivatkozva csökkentette az idei GDP előrejelzését 4,5-ről 4,1 százalékra. A mindössze 1,3 millió lakosú ország GDP-je a második Fekete-Afrikában köszönhetően az erős olaj, cukornád-kivitelnek, és a textiliparnak.   Privátbankár
Cikkek A kormány átvállalja Várpalota devizahitelét - a jó lobbi miatt
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 11:48
Várpalota polgármesterének lobbitevékenységét a kormány azzal ismeri el, hogy kifizeti a kistérség devizatartozását
Cikkek Kollektív szerződések: már most nyomást gyakorolnak a munkaadók
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 11:21
A jövő évi költségcsökkentések jegyében több munkáltató nyomásgyakorlásba kezdett, jelezvén, hogy felbontanák a kollektív szerződéseket
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG