Rövid távon igaza van a kormánynak, amikor a kiigazítás érdekében először bevételnövelő intézkedéseket tett, viszont a kiigazítás első nagy szakasza után, el lehet gondolkozni azon, hogy a következő évekre meghatározott adótömeget elő lehet-e állítani más szerkezetben - tette hozzá a kormányfő. Gyurcsány Ferenc szerint 2007-ben el lehet kezdeni az eddigieken túlmutató, nagy átalakítási programokat, amelyek érinthetik az adórendszer belső szerkezetét és a nyugdíjrendszer hosszú távú folyamatait.
"A magyar kormányban és a kormánypártokban erős és megingathatatlan az elszántság, hogy saját pénzügyi folyamatainak újrarendezésével egy egyensúlyban lévő államháztartást, és abban pozitív elsődleges egyenleget produkáló költségvetést készítsen" - jelentette ki a kormányfő.
Kóka János gazdasági és közlekedési miniszter, a Befektetői Tanács társelnöke az ülést követő sajtótájékoztatón a javaslatra reagálva elmondta: azt szeretné, ha a gazdasági szféra megtenné ez ügyben a javaslatait. A miniszter kijelentette: "Magyarországnak nincs más esélye, mint a stabilitás helyreállítása".
Sugár András, a Befektetői Tanács másik társelnöke arra hívta fel a parlamenti pártok figyelmét, hogy álljanak ki a magyarországi befektetésekért, hajtsák végre következetesen a konvergenciaprogramot az euró mielőbbi bevezetése érdekében.
A tanács szorgalmazza, hogy a parlamenti pártok biztosítsák a kiszámítható és átlátható üzleti környezetet, folytassák a nagy elosztórendszerek átalakítását. Azt várják a parlamenti pártoktól, hogy dolgozzanak ki arányos és egyben a versenyképességet szolgáló adó- és járulékrendszert.
A társelnök felhívta a figyelmet arra is, hogy a parlamenti pártok tegyenek lépéseket a bürokrácia csökkentése, a közigazgatási folyamatok vállalatokat is érintő egyszerűsítés érdekében, valamint igazítsák a magyar oktatási rendszert a gazdaság tényleges igényeihez.
A gazdasági miniszter megjegyezte: november 24-én újabb, rendkívül jelentős befektetést jelentenek be. |
A gazdasági átalakulás kezdete óta Magyarországra érkezett külföldi közvetlen tőkebefektetések állománya 2006 első félévének végén 52,6 milliárd euró volt.
A Befektetői Tanács 1998 márciusában alakult a magyarországi Amerikai Kereskedelmi Kamara kezdeményezésére, célja a mindenkori magyar kormány és az országban befektető legnagyobb cégek elsőszámú vezetői közötti folyamatos párbeszéd fenntartása annak érdekében, hogy további jelentős befektetések érkezzenek Magyarországra.
Kóka: hat év után a politikának fel kell nőnie
Járai és a forint keresztülhúzták a számításokat
Államháztartási hiány: 10 milliárddal elszámolták
Gázár: a kormány nem kért Kóka javaslatából
Fidesz: a hazugság ára a jövő évi büdzsé