Kíváncsi rá, hogyan befolyásolják a világpolitikai viharok az Ön pénztárcáját?
Csatlakozzon azokhoz, akik nemcsak figyelik,
hanem értik is, mi történik a világban - és a tőkepiacokon!
Háború helyett diplomáciai megoldásban bíznak az olajpiacon
Az iráni-brit kapcsolatfelvétel megnyugtatta a kereskedőket, az olaj árának tegnapi esése lassabban, de folytatódik
Az iráni-brit kapcsolatfelvétel megnyugtatta a kereskedőket, az olaj árának tegnapi esése lassabban, de folytatódik
Reggelre stabilizálódtak az árak a nyersolaj szabadpiacán, mivel a befektetők reménykednek a brit-iráni vita diplomáciai megoldásában. London javaslatot tett a közvetlen kapcsolat felvételére az elfogott tengerészek ügyének rendezése érdekében. Ez a bejelentés azután hangzott el, hogy Irakban szabadon engedtek egy iráni diplomatát...Részletek
Biztonságpolitikai szakértőnk szerint kacsa az az orosz bulvárlap információ, amely szerint nagypéntek hajnalán az Egyesült Államok megtámadja Iránt. Nógrádi György szerint az újság nem rendelkezhet hiteles információkkal a várható támadás időpontjáról, amely - ha bekövetkezik - az iráni ellenakciók miatt veszélyezteti az olajellátást és az egekbe szökne az energiahordozó ára. Hallgassa meg a Gazdasági Rádió összeállítását!
Tegnap az árak egy hónapja a legnagyobb mértékben estek azután, hogy a 15 brit tengerész elfogása, március 23-a óta folyamatosan emelkedtek. A kereskedők attól tartottak, hogy Irán lezárhatja a Hormuzi-szorost, ahol napi 17 millió hordónyi olajat szállítanak, a világ tankerforgalmának két ötödét forgalmazzák. Árcsökkentő volt a Reuters által végzett egyik felmérésnek az az eredménye is, amely szerint az Irak és Angola nélkül számított márciusi OPEC olajtermelés napi 26,54 millió hordó volt, ami meghaladta a szervezet által februártól érvényes 25,8 millió hordó termelési kvótát.
Ma teszik közzé az USA-ban a múlt heti adatokat a várhatóan emelkedő nyersolajkészletekről.
A nyugati féltekén irányadó amerikai könnyűolajfajta, a West Texas Intermediate a legközelebbi, májusi határidőre szerda reggel hordónként (159 liter) 64,67 dollár volt a New York-i árutőzsde CME Globexen folytatódó jegyzésében, 3 centtel drágább a tegnapi New York-i zárónál. Kedden a WTI 1,30 dollárral 64,64 dollárra gyengült. Hétfőn 65,94 dolláron zárt a NYMEX-en, 7 centtel drágábban, mint pénteken.
Az északi-tengeri Brent könnyűolaj referenciafajta a legközelebbi, májusi határidőre szerda reggel hordónként 67,84 dollár volt az Intercontinental Exchange (ICE) londoni IPE-jegyzésében, 3 centtel drágább a keddi zárónál. Kedden 67,81 dolláron fejezte be a napot 93 cent csökkenéssel. Hétfőn 68,74 dolláron zárt, 64 centtel drágábban, mint pénteken.
Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá
havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is,
a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk!
Legyen Ön is előfizetőnk!
Kedves olvasóink az elmúlt héten már megújult oldalunk tesztverziójával találkozhattak, ami jelezte: a Privátbankár új útra lépett. A változás már a nyáron elkezdődött, azóta lépkedünk folyamatosan előre. Most egy nagyobb ugrás következett..
A görög kormányfő elállt attól az ötletétől, hogy népszavazáson dőljön el, akarnak-e a görögök megszorításokat a nemzetközi mentőcsomagért cserébe. Ezzel visszatértünk a pár nappal ezelőtti állapotokhoz, amikor a piacok optimista hangulatban nyugtázták, hogy az európai tagállamok nagy nehezen megállapodtak a magánbefektetőkkel a görög adósság felének leírásáról.
Óriási meglepetésre kamatot vágott az Európai Központi Bank. 25 bázisponttal 1,25 százalékra csökkentették az irányadó rátát az eddig 1,5 százalékról. A piacok azonnal reagáltak. Közben egyre fogy a levegő a görög miniszterelnök körül, aki távozhat posztjáról. Ha Athén elköszön az eurótól, az első tagállam lehet, amely kilép az EU-ból
A Global Finance Magazin közzétette listáját az ötven legbiztonságosabb feltörekvő piaci bankról: sehol egy magyar bank, még a régiós összesítésben sem
Harmadik napja gyengül a mauríciuszi rúpia a dollárral, és a fő devizákkal szemben. Az Indiai-óceán szigetországában a jövő évi költségvetés terveire várnak a befektetők. A várakozások szerint a port louis-i kormány olyan intézkedésekről dönt majd, amelyek gyengítik a devizát, ugyanis az elsősorban exportból élő gazdaságnak ez kifejezett érdeke.
Érdekesség, hogy a helyi statisztikai hivatal nemrég főleg az európai válságra hivatkozva csökkentette az idei GDP előrejelzését 4,5-ről 4,1 százalékra. A mindössze 1,3 millió lakosú ország GDP-je a második Fekete-Afrikában köszönhetően az erős olaj, cukornád-kivitelnek, és a textiliparnak.
Privátbankár