Felvette a kapcsolatot Nagy-Britannia és Irán az elrabolt angol katonák ügyében. A teheráni vezetés nem akarja bíróság elé állítani a briteket, de garanciát vár arra, hogy több határsértésre nem kerül sor.
Felvette a kapcsolatot Nagy-Britannia és Irán az elrabolt angol katonák ügyében. A teheráni vezetés nem akarja bíróság elé állítani a briteket, de garanciát vár arra, hogy több határsértésre nem kerül sor.
Közvetlen kapcsolatfelvétel történt Nagy-Britannia és a teheráni vezetés között a csaknem két hete Iránban raboskodó brit katonák ügyében - közölte tegnap éjjel a Downing Street-i miniszterelnöki hivatal, a brit külügyminiszter ugyanakkor igyekezett hűteni a válság gyors megoldásába vetett reményeket. A szóvivői közlemény szerint a diplomáciai kapcsolatfelvétel során London közvetlen, kétoldalú megbeszéléseket javasolt Teheránnak, és várja az iráni választ arra, hogy ezek mikor kezdődhetnek.
A hivatalos iráni vélemény szerint a brit egység iráni vizeken tartózkodott. Teherán garanciákat kér arra, hogy ilyen határsértések nem következnek be ismét.
A brit kormány közvetlenül érintkezésbe lépett Ali Laridzsánival. Laridzsáni, az iráni nemzetbiztonsági főtanács titkára, aki hazája főtárgyalója is a vitatott nukleáris fejlesztési program ügyében, előző este a brit Channel 4 kereskedelmi tévének adott, komoly nemzetközi feltűnést keltő interjúban kijelentette: Irán "egyértelműen nem arra törekszik", hogy a március 23-án elfogott 15 brit tengerészgyalogost és haditengerészt bíróság elé állítsa. Hozzátette: Teherán elsőbbséget ad a helyzet megfelelő diplomáciai csatornákon történő megoldásának, és nem érdekelt abban, hogy "ez az ügy még tovább bonyolódjék". A közvetlen kétoldalú megbeszélések lehetőségét már Laridzsáni is felvetette, mondván: olyan delegációra lenne szükség, amellyel tisztázni lehetne, hogy a brit katonák behatoltak-e az iráni területi vizekre, vagy sem. Hivatalos teheráni részről ez volt egyben az első utalás arra, hogy Irán kész lenne tárgyalni a válság központi eleméről is, vagyis arról az álláspontjáról, hogy a brit katonákat iráni vizeken vették őrizetbe.
Az amerikai hírszerzés annyit elismer, hogy együttműködést alakítottak ki a csoporttal az esetleg a térségben rejtőző al-Kaida-terroristák felkutatására.
Eközben az ABC News értesülése szerint az Egyesült Államok titokban egy olyan pakisztáni fegyveres csoportot "lát el tanácsokkal és bátorít", amely már több rajtaütést hajtott végre a szomszédos Iránban. A hírcsatorna amerikai és pakisztáni felderítési forrásokra hivatkozva helyi idő szerint kedden arról számolt be: a beludzsi törzs tagjaiból szerveződött Dzsundullah (Allah Hadserege) nevű fegyveres csoport az Iránnal határos Beludzsisztán pakisztáni tartományból indítja akcióit, amelyek során már több iráni katonát elfogtak vagy megöltek.
Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá
havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is,
a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk!
Legyen Ön is előfizetőnk!
Kedves olvasóink az elmúlt héten már megújult oldalunk tesztverziójával találkozhattak, ami jelezte: a Privátbankár új útra lépett. A változás már a nyáron elkezdődött, azóta lépkedünk folyamatosan előre. Most egy nagyobb ugrás következett..
A görög kormányfő elállt attól az ötletétől, hogy népszavazáson dőljön el, akarnak-e a görögök megszorításokat a nemzetközi mentőcsomagért cserébe. Ezzel visszatértünk a pár nappal ezelőtti állapotokhoz, amikor a piacok optimista hangulatban nyugtázták, hogy az európai tagállamok nagy nehezen megállapodtak a magánbefektetőkkel a görög adósság felének leírásáról.
Óriási meglepetésre kamatot vágott az Európai Központi Bank. 25 bázisponttal 1,25 százalékra csökkentették az irányadó rátát az eddig 1,5 százalékról. A piacok azonnal reagáltak. Közben egyre fogy a levegő a görög miniszterelnök körül, aki távozhat posztjáról. Ha Athén elköszön az eurótól, az első tagállam lehet, amely kilép az EU-ból
A Global Finance Magazin közzétette listáját az ötven legbiztonságosabb feltörekvő piaci bankról: sehol egy magyar bank, még a régiós összesítésben sem
Harmadik napja gyengül a mauríciuszi rúpia a dollárral, és a fő devizákkal szemben. Az Indiai-óceán szigetországában a jövő évi költségvetés terveire várnak a befektetők. A várakozások szerint a port louis-i kormány olyan intézkedésekről dönt majd, amelyek gyengítik a devizát, ugyanis az elsősorban exportból élő gazdaságnak ez kifejezett érdeke.
Érdekesség, hogy a helyi statisztikai hivatal nemrég főleg az európai válságra hivatkozva csökkentette az idei GDP előrejelzését 4,5-ről 4,1 százalékra. A mindössze 1,3 millió lakosú ország GDP-je a második Fekete-Afrikában köszönhetően az erős olaj, cukornád-kivitelnek, és a textiliparnak.
Privátbankár