.jpg)
Ha Magyarország azt a lazább költségvetési politikát követte volna, amit Surányi György javasolt a Népszabadság szombati számában, akkor "mi is a nemzetközi befektetők céltábláján lennénk, akikről úgy beszélnek, mint akik nem képesek stabilizálni helyzetüket" - reagált a cikkel kapcsolatos riporteri felvetésre Oszkó Péter.
A pénzügyminiszter szerint a szakértők által szükségesnek tartott kérdésről, az ingatlanadóról nem lehet beszélni Magyarországon, mivel politikai hisztéria veszi körül. Kifejtette azt is: kudarcnak tartja, hogy az Alkotmánybíróság megsemmisítette a vagyonadóhoz kapcsolódó ingatlanadót, de a kidolgozott vagyonadóztatás koncepciója igen csekély változtatással "bármikor elővehető a fiókból".
Az Alkotmánybíróság egy olyan technikai részletet kifogásolt a törvényben, amely egy szám átírásával módosítható - magyarázta a pénzügyminiszter. Az Ab ugyanis azt kifogásolta, hogy ha valaki önbevallással állapítja meg az ingatlana forgalmi értékét, és több, mint tízszázalékos eltérés van a valós forgalmi értékhez képest, akkor az APEH bírságot vethet ki. Ha a törvény például 40 százalékra tágítja ki a az eltérés összegét, akkor azt az Alkotmánybíróság valószínűleg nem kifogásolta volna - jelezte Oszkó Péter.
A Fidesz megvédi az embereket az ingatlanadótól, függetlenül az azt bevezetni szándékozók pártállásától - reagált Cser-Palkovics András, a Fidesz helyettes szóvivője Mesterházy Attilának, az MSZP miniszterelnök-jelöltjének vasárnapi beszédére.
Mesterházy Attila az MSZP által szervezett Nyugdíjas szolidaritás című rendezvényén azt mondta: "ma Magyarországon ismét a félelem és az aggodalom árnya lengi be a magyar demokráciát". Aggodalommal tölti el - tette hozzá -, hogy egy Fidesz-politikust azért, mert el merte mondani véleményét és őszinte szakmai véleményének adott hangot, ki lehet "radírozni" a párt választási listájáról.
Cser-Palkovics András szerint Mesterházy Attilának az ingatlanadó melletti érvelés helyett a saját választási listájával kellene törődnie. Hozzátette: aggódhatna amiatt is: "mi lesz most a szocialisták nagy budapesti kedvencével, Hagyó Miklóssal, aki belebukni látszik a BKV-s botrányokba?".
Közleményében a helyettes szóvivő úgy fogalmazott: Mesterházy levehetné a listáról Gyurcsány Ferenc volt kormányfőt és Veres János volt pénzügyminisztert, "akik ellen akár büntetőeljárás is indulhat a közérdekű adatok eltitkolása, meghamisítása miatt". Hozzáfűzte: Mesterházy Attila alaposan megfontolhatná Molnár Gyula (XI. kerületi polgármester) vagy Horváth Klára (Bábolna MSZP-s polgármestere) indítását is, akik - mint fogalmazott - "vélhetően szintén az igazságszolgáltatás elé kerülnek korrupciógyanús ügyeik miatt".
"Van tehát min rágódni, így az ingatlanadóval inkább ne fárasszák magukat újra a szocialisták" - írta közleményében Cser-Palkovics András.
A helyettes szóvivő pénteken közölte az MTI-vel: nem indulhat Mádi László a Fidesz listáján a tavaszi országgyűlési választáson, mivel "szembement" a párt ingatlanadóval kapcsolatos álláspontjával. Mádi László, a Fidesz szakpolitikusa a Magyar Ingatlanközvetítők és Értékbecslők Szakmai Szervezetének csütörtöki rendezvényén azt mondta, az ingatlanadót rövid távon el kell felejteni, de kellő előkészítés és a társadalommal folytatott egyeztetés után bevezethető. A politikus még pénteken azt közölte az MTI-vel, nem támogatja a vagyonadót, a szavait félreértették.
Lebukott az MSZP: nyerni és megszorítani
"A Fidesz akarja bevezetni az ingatlanadót!"
Ingatlanadó: a Fidesz és a Jobbik is bevezetné
MTI