A Harvard Egyetem kutatóinak tanulmánya szerint azoknál a nőknél, akik 60 éves korukban többet mozogtak az átlagnál, 70 éves koruk fölött kisebb arányban fordultak elő krónikus betegségek, szívműtét, illetve a fizikai vagy szellemi leépülés bármely formája. Egy másik tanulmány azt igazolta, hogy azoknak az idősebb nőknek, akik hetente egyszer-kétszer állóképességi tréninget végeztek, javult a koncentrációjuk, valamint konfliktusmegoldási készségük.
A harmadik tanulmányban megállapították, hogy azoknál az 55 év felettieknél, akik közepes vagy erős fizikai aktivitást végeztek, ritkábban jelentkezett később szellemi leépülés.
Egy további kutatás arra mutatott rá, hogy azoknak a 65 év fölötti nőknek, akik egy 18 hónapos tréningprogramban vettek részt, nagyobb volt a csontsűrűségük, és kevesebbszer estek el, mint azok a nőtársaik, akik ilyen edzést nem végeztek.
A tanulmányokat Kanadában, Németországban és az Egyesült Államokban folytatták le, de az eredményeket valamennyi fejlett ország idősödő lakosainak figyelmébe ajánlják a szerzők.
Egy vegetáriánusnak is kell plusz vitamin?
Az utcán is adnak majd oltást?
Járvány: februárra biztonságban érezhetjük magunkat
Jönnek a 100 éves, aktív nyugdíjasok!
Egészségvédelemmel a gazdasági fellendülésért!
MTI