Az átlagosnál lényegesen nagyobb kockázatok kísérik a tőkepiaci befektetéseket
„A fejlett piacok problémái továbbra is előtérben maradhatnak: a magas munkanélküliség fogyasztás helyett megtakarításra ösztönözhet, az államadósságok szintje és hosszabb távú finanszírozhatósága óhatatlanul vészmegoldásokhoz és megszorításokhoz vezethet. A nem kívánt kötvénypiaci- és devizamozgások valamint a nyersanyagárak túlzott felértékelődése szintén azonosítható kockázati tényezők, akárcsak az amerikai és bizonyos ázsiai ingatlanpiacokon fennálló problémák” - figyelmeztet a Generali Alapkezelő részvényportfólió menedzsere. Pallag Róbert hozzáteszi: „A részvénypiacok árázásában és az eredménykilátások további javulásában túlságosan jelentős tartalékokat már nem látunk, így a profitnövekedés maradhat a felértékelődés egyetlen forrása. A világ vezető devizapárjai tekintetében az amerikai dollár erősödésével számolunk az euróval és a japán jennel szemben egyaránt.”
Alulértékeltek a hazai bluechipek
„A régió preferált piacának számító lengyelhez képest a magyar bluechipek árazásába további jelentős diszkont épült be, ennek ellenére szelektív megközelítést alkalmaznánk. A konzervatív befektetőknek a jelenlegi szinteken már vételre javasoljuk a Magyar Telekom és a jövő évi osztalékot tekintve még magasabb hozammal forgó cseh Telefonica O2 papírjait. A kisebb részvényeknél a növekedési sztori folytatódására számítunk az RFV esetében, ahol a nyugdíjpénztári változások ellenére is további árfolyam felértékelődést várunk” - emeli ki a Generali Alapkezelő részvényportfólió menedzsere.
„Lengyelországban főként a folytatódó állami értékesítéseknek köszönhetően mintegy 5 milliárd eurónyi részvénycsomag kerülhet tőzsdére, bár önmagában rekordméretű tranzakció nem várható, több tucatnyi társaság papírjainak nyilvános bevezetésére (IPO) kerülhet sor” - mondja Pallag Róbert.
Brazília és Oroszország részvénypiacán várható érdemi felértékelődés
„Továbbra is hiszünk a feltörekvő piacok jobb fundamentumaiban és növekedési kilátásaiban, azonban a rövidtávú sokkokkal szemben ezen piacok sem védettek, a beáramló rekordmértékű tőke pedig óvatosságra inthet. A világgazdasági növekedés motorja elsődlegesen Kína és India kereslete maradhat, ahol az inflációs kockázatok és a spekulatív tőkepiaci mozgások miatt hozott intézkedések mérsékelhetik az árfolyamok növekedését. Mivel a jegybankok politikája látható időtávon belül kényszerűen támogató marad, a nyersanyagpiacokra áramló likviditás folytatódása esetén Brazília és Oroszország részvénypiacán várható érdemi felértékelődés. Az energiaszektoron belül egyedi befektetési sztorikban látunk még tartalékokat: kedvenceink közé tartoznak az orosz Gazprom valamint a több brazil és afrikai mezőn kutatásokat végző Panoro Energy” - írja legfrissebb elemzésében Pallag Róbert.
A Generali Alapkezelő részvényportfólió menedzsere által javasolt kockázatos befektetési portfólió 2011-re: Oroszország és a régió szelektív részvényei, abszolút hozamú alap és ezen keresztül a nyersanyagpiaci mozgások kiaknázása, infrastrukturális szektorba fektető alap, IPO részvényekbe fektető alap, zöldenergia szektorba fektető alap - olvasható az alapkezelő közleményében.
Privátbankár