A 604 milliárd forintos idei három negyedéves díjbevételből 280 milliárd forint jut az életbiztosításokra, és 324 milliárd forint a nem életbiztosításokra. Az előbbinél 21,4 százalék, míg az utóbbinál 3 százalék a csökkenés.
Az életbiztosítások ötödével történt visszaesése az egyszeri díjas életbiztosítások felére történt csökkenésével magyarázható. Amíg egy évvel ezelőtt 147 milliárd forint volt az ebből származó díjbevétel, addig idén szeptember végén mindössze 74 milliárd forintot regisztrált a MABISZ. Ezek az életbiztosítások valójában befektetést takarnak, a válság nem kedvezett az ilyen megtakarításoknak.
Öngondoskodással a munkanélküliség ellen
A nem életbiztosításokon belül rendszerint azok közel egyharmadát adja a kötelező gépjármű felelősségbiztosítás (kgfb). Amíg a teljes nem életbiztosítási díjbevétel 10 milliárd forinttal 324 milliárd forintra csökkent, addig a kgfb csak 5 milliárddal, 98 milliárd forintra esett vissza. A mérséklődés aránya a teljes díjbevételnél 3 százalék, míg a kgfb-nél közel 5 százalék. Az új autók csökkenő forgalma itt is megmutatkozik.
Nyugdíj és jövedelem a tudatlanság csapdájában |
A biztosítók díjbevételi rangsorában egy helycsere történt egy év alatt az első három helyen. Továbbra is az Allianz az első, és a Generali-Providencia áll a második helyen. Tavaly még az ING volt a rangsorban a harmadik, idén az Aegon lépett erre a helyre. Az Allianz 20, a Generali-Providencia 15, míg az Aegon 10 százalékkal részesedik a piacból.
Kötelező: a motorosok a váltás vesztesei
Nyereményekkel édesgetnek a biztosítók
Rosszabbul jár, aki nem vált kötelezőt
riási akciók: megéri rámozdulni egy új kötelezőre
A biztonság ára: rossz reflex csapdájában a casco
.
MTI, Privátbankár