.jpg)
Elmondta ugyanakkor, egyetért azzal, hogy változtatni kell az egészségbiztosítási ellátórendszer szerkezetén, ám ebben az említett befizetésen túl a befektetőknek nincsen más pozitív szerepe.
Arra hívta fel a figyelmet, hogy a törvényjavaslat nem magánbiztosítókról, hanem befektetőkről szól, hiszen a leendő pénztárakba "a 49 százalékos tulajdoni hányad vevőjeként bárki megjelenhet, aki az összeférhetetlenségi szabályoknak megfelel".
A szakember a Nemzeti Egészségügyi Kerekasztal (NEK) délelőtti ülését követően ismertette álláspontját sajtótájékoztató keretében. Cser Ágnes érdekképviseleti vezető is azt hangoztatta, Kiss József akciója arról szól: ragaszkodnak ahhoz, hogy társadalmi, nemzeti szinten maradjon meg a társadalombiztosítás. Közölte, ha fejenként 12 ezer forintra van szükség ahhoz, hogy megakadályozzák a "nemzetközi piacosítást", akkor elindítják az önkéntes mozgalmat.
Elmondta még, hogy a NEK minden törvényes eszközzel elő kívánja segíteni az Albert-házaspár által indított aláírásgyűjtés szervezését is. Horváth Tamás, a Magyar Gyógyszerészeti Kamra vezetője, a kerekasztal soros elnökeként bejelentette: arra kérik alapító tagjaikat, hogy képviselőik útján ismét nyújtsák be a NEK és a munkavállalók által támogatott társadalmi egészségbiztosítási törvénytervezetet, amely alternatívát jelenthet a kormány törvénytervezetével szemben.
Közölte azt is, arra kérik az érdekképviseletek vezetőit, hogy ne tárgyaljanak a kormánnyal annak tervezetéről, mert így "részesei lesznek a csalásnak".
Tb-törvény: négy órában oszthatják egymást
Tb-kontroll: a szakszervezeteknek nem jó a kirakat
Vége a kórházi szarkáknak: jönnek a széfek
"Éljen a növekedés, adjuk el az állami cégeket!"
MTI