Eszerint a nyomozás során arra utaló felvételeket is rögzítettek, amelyek szerint a cég vezetőinek tudomása volt a Mol Nyrt. dolgozóinak teljes körű telefonos és e-mail-ellenőrzéséről". A hírportál úgy tudja: a Mol, miután a társaságnál informatikai betörést észleltek, továbbá bennfentes információk szivárogtak ki, több biztonságtechnikai céggel is felvette a kapcsolatot, és arra kérte őket, próbáljanak meg átjutni biztonsági rendszereiken.
A történet egyik ismerője szerint ez csak az UD Zrt.-nek sikerült. Ezután az olajtársaság a cégtől kért segítséget a gyenge pontok megerősítésében. A Hírszerző azonban úgy tudja, hogy a belső megfigyelést csak a vállalaton belül kijelölt személynek van joga végezni, így a biztonsági rendszerek megerősítésére felkért vállalkozások ilyen tevékenységet nem folytathattak. Az üggyel kapcsolatban a Hírszerző megkereste a Molt is, azonban a vállalat nem kommentálta az értesüléseket.
Tóth Károly, a Nemzetbiztonsági Bizottság szocialista alelnöke sem kívánta kommentálni az értesüléseinket, csak annyit mondott, nagyon szeretné már, ha egyszer az, aki ezeknek a híreknek a forrása, a nevét is adná hozzá. Répássy Róbert a Fidesztől úgy vélte: "ez remekül beleillik Szilvásy Györgyék (a polgári titkosszolgálatokat felügyelő tárca nélküli miniszter) forgatókönyvébe: tudatosan szivárogtatnak híreket a sajtónak, majd másnap, amikor ezek megjelennek, ők döbbenek meg a legjobban". Gulyás József, az SZDSZ-től döbbenetes fejleménynek nevezte a történteket, és azt, hogy nap mint nap újabb információk szivárognak ki a sajtóhoz.
Az Almássy-gate eddig:
Kaphat-e bizalmat szombaton Dávid Ibolya?
"Meg se hívtak a saját kirúgatásomra"
Almássyt kirúgták - mer valaki MDF elnök lenni?
Szocialista szál a lehallgatási ügyben
A Fidesz bemutatta a lehallgatott telefonbeszélgetéseket
MTI