Elmondta: a bankgarancia a 125 millió forint és 5 milliárd forint közötti, legfeljebb 5 éves lejárató forgóeszközhitel felvételét teszi lehetővé a különböző nagyságú vállalkozások számára.
Varga István elmondta: a program a kisvállalkozásoktól a nagyvállalatokon át elsősorban a feldolgozóiparban, az építőiparban, a logisztikai, az információtechnológiai szektorban, a hulladékgazdálkodásban, egyes szállítási ágazatokban, a vendéglátásban működő cégeknek biztosít forgóeszközhitel-felvételi lehetőséget úgy, hogy a hitel tőkeösszegének 80 százalékára piaci alapú bankgaranciát nyújtanak. A programban a vállalkozások 2011. december 31-éig köthetnek szerződést a lebonyolítást végző MFB-vel.
A miniszter beszámolt arról, hogy a kormány nemrégiben elfogadta a 2009-2013. évekre szóló gyógyszeripari és biotechnológiai akciótervet is. Emlékeztetett arra, hogy a húzóágazatok közül a járműipar, a logisztika területén már elfogadott akcióterv van érvényben, és véglegesítés előtt áll az információtechnológiai akcióterv.
Varga István hangsúlyozta: a gyógyszeripari és biotechnológiai akcióterv célja, hogy a több mint 100 éves hazai múlttal, kultúrával rendelkező gyógyszeripar Magyarországon továbbra is fejlődő iparág maradjon. A gyógyszeripar Magyarországon 2007-ben 15 ezer főt foglalkoztatott, az ipari termelés 2,7 százalékát adta, az ipari exportból 3,3 százalékkal részesedett, az ipari beruházások 6,6 százalékát tette ki.
Lazíthatunk a szigoron
Még idén indulhat a növekedésösztönzés
Rábólintott az ötmilliárdos programra az EU
Gazdaságélénkítés az uniós célkeresztben
Uniós zöldet kapott a hitelgarancia-program
MTI