
Ez a közlemény szerint nemcsak környezetvédelmi és korróziós szempontból támadható eljárás, de a kedvencként tartott állatok testi épségét is veszélyezteti. A közterületen sétáltatott kedvencek lábait télen, a sózás miatt ugyanis gyakran sebek és marások szegélyezik.
Amíg nincs alternatíva, addig a sószórást, mint a jeges időszakban egy szükséges rosszat át kell vészelnünk nekünk és kedvencünknek is - áll a közleményben. A kereskedelmi forgalomban (az állatos üzletekben) is kapható számos fazonnyi kutyaruha és kutyacipő, de házi módszerrel is sikeresen elkészíthetőek az állatvédelmi öltözékek.
Elsődleges szempont a trendi viselet mellett a tappancsok és a fázós kutyatest védelme. Kutyaruhát legkönnyebben úgy készíthetünk, ha még használható ruhaanyagot, vagy vízhatlan orkánt méretre szabunk, majd összevarrjuk belebújós vagy gombos öltözékké. Készíthetünk külön csak hideg időszakban védő pulóvert és külön eső-jég-hó ellen használható ruhácskát is. A fazonnak és a mintának csak a képzelet szab határt.
Kutyapantalló készítéséhez használhatunk gumit, nejlonbélést, bőrt és vásznat is. A kutya lábára méretezett cipőt szoríthatja fűző vagy csat is. Lényeges, hogy vízálló legyen és a só se tudjon behatolni rajta. Ha a munkálatokban elakadtunk, kikérhetjük a helyi cipészmester segítő véleményét is - javasolja az egyesület!
Négylábú milliárdosok: a Föld leggazdagabb állatai
MTI