Megjegyzik, hogy a megszűnő tevékenységek eredményével módosított üzleti eredmény 2006 első háromnegyedévében 31 százalékkal, a III. negyedévében pedig 43 százalékkal nőtt. Az értékesítés nettó árbevétele - a konszolidált adatok szerint - a háromnegyedévben 33, a harmadik negyedévben 30 százalékkal haladta meg az előző évi bázist, 2.263,1 milliárd, illetve 762,3 milliárd forintot tett ki.
Hernádi Zsolt, a Mol elnök-vezérigazgatója a cég közleménye szerint az eredmények kapcsán kifejtette: a társaság elkötelezett a további terjeszkedésre, amit mutat, hogy új kutatási területeket szerzett Oroszországban és Pakisztánban.
A kutatás-termelés üzleti eredménye 2006. I-III. negyedévében 31,6 milliárd forinttal 105,6 milliárd forintra nőtt, a III. negyedévben 2,1 milliárd forinttal 34,9 milliárd forintra emelkedett a magasabb kőolajáraknak és a forinttal szemben erősebb dollárnak köszönhetően. Ezt azonban mérsékelte a napi átlagos szénhidrogén termelés 3 százalékos csökkenése.
A feldolgozás és kereskedelem szegmens üzleti eredménye 152,0 milliárd forintot tett ki, ami 10 százalékkal magasabb a bázisnál. A harmadik negyedévben az üzleti eredmény 8 milliárd forinttal 58,7 milliárd forintra nőtt a magasabb értékesített mennyiség és az erősödő dollár következtében.
A petrolkémia szegmens üzleti eredménye 13 milliárd forintra csökkent az első háromnegyed évben, az egy évvel korábbi 13,5 milliárd forintról. A III. negyedévben az üzleti eredmény 5,3 milliárd forinttal 5,5 milliárd forintra nőtt a javuló petrolkémiai környezet miatt.
A földgáz szállítás üzleti eredménye 1,4 milliárd forinttal 23,2 milliárd forintra emelkedett az első háromnegyed évben, a harmadik negyedévben 0,6 milliárd forinttal 5,4 milliárd forintra nőtt főként a magasabb szállítási volumenek és a teljesítmény túllépési díj miatt.
A pénzügyi műveletek vesztesége 2006. I-III. negyedévében 26,8 milliárd forint volt, ami tartalmaz 23,1 milliárd forint nettó árfolyamveszteséget és az átváltható értékpapírok átváltási opciójának átértékelésén keletkezett 0,9 milliárd forintos nyereséget. A csoport záró létszáma 9,4 százalékkal 15.612-ről 14.151 főre csökkent.
A beruházások és befektetések értéke az első háromnegyed évben 77,7 milliárd forintot tett ki, míg a harmadik negyedévben 2,2 milliárd forinttal csökkent az előző év azonos időszakához képest. A nettó betétesi pozíció 2006. szeptember végén 163,3 milliárd forint volt, ami a nettó adósság és az összes saját tőke összegéhez viszonyítva 14,9 százalékot tett ki.
A Mol csoport töltőállomásainak száma szeptember végén 795 volt: Lengyelországban és Szlovákiában a hatékonyságnövelő program keretében bezártak 23 alacsony forgalmú töltőállomást a harmadik negyedévben.
Az első háromnegyed évben a Mol magyarországi kiskereskedelmi üzemanyag értékesítése 3,7 százalékkal nőtt a bázishoz képest, az átlagos töltőállomási forgalom 3,5 százalékkal haladta meg az előző év azonos időszakit. A benzin eladások 2,7 százalékos csökkenését ellensúlyozta a gázolaj értékesítés 11 százalékos növekedése, amit a kártyás eladások emelkedése is segített. A benzin értékesítés csökkenésének fő oka, hogy a jelentős áremelkedés miatt a benzinfogyasztók árérzékenyebbé váltak és nagyobb mértékben vásároltak diszkont kutaknál.
A Mol piaci részesedése a MÁSZ (Magyar Ásványolaj Szövetség) adatai alapján üzemanyagban 2,9 százalékponttal volt alacsonyabb az előző év azonos időszakához képest, amikor 41,3 százalék volt. A csökkenés a fő oka az, hogy a Tesco 2005. áprilisában lépett be a MÁSZ-ba, ezért nem a teljes bázisidőszakban volt adata. A hipermarketek 2005. évi erőteljes előretörése ellenére a Mol-nak sikerült stabilizálni, illetve 2005. évi mélyponthoz képest 1 százalékponttal javítani a piaci részesedését - áll a jelentésben.
Szlovákiában a Mol piaci részesedése 0,7 százalékponttal maradt el 2005. I-III. negyedévéhez képest, Romániában a Mol kiskereskedelmi piaci részesedése az első háromnegyed évben 14 százalékra nőtt.
A működési cash flow 2006. első kilenc hónapban 404,4 milliárd forint volt, ami 111 százalékkal nagyobb a bázisénál. A Mol jegyzett tőkéje szeptember végén 83,467 milliárd forint volt, 11 százalékkal kisebb mint egy évvel korábban. A saját tőke 26 százalékkal, 1.260,8 milliárd forintra nőtt. A Mol részvényeivel a BÉT "A" kategóriájában kereskednek, pénteki záró ára 21.625 forint volt. Az értékpapír az elmúlt 12 hónapban 26.665 és 17.700 forint között mozgott.
Bennfentes kereskedés miatt büntették meg a Mol egyik munkatársát
Elkel a Graphisoft? Megvan már a konkrét ajánlat?
Új benzinkút-hálózat Magyarországon
Nagy dobásra készül a Magyar Telekom
Jelentősen csökkentették a Mol célárfolyamát
A Mol olajozza az egyetemek kasszáját
A kicsik között csak a Rába szólt igazán nagyot