Magyarország újabb nemzetközi szervezetbe lépett
Az aláírást megelőzően John Nichols, a Brit Nagykövet elmondta: a REEEP, amelynek létrehozásáról - a brit kormány kezdeményezésére - a Fenntartható fejlődés csúcstalálkozón született döntés, 2003 októberében kezdte meg működését. Az együttműködés a megújuló energia és energiahatékonysági technológiák világpiaci elterjesztését célzó globális társulás.
"A csatlakozással Magyarország olyan problémák kezelésében kaphat segítségek, mint az energiahatékonyság növelése vagy az energiaforrás diverzifikálása" - mondta Nichols.
Garamhegyi Ábel, a Gazdasági és Közlekedési Minisztérium államtitkára úgy vélte, hogy az ország csatlakozása segíthet elérni a kitűzött feladatokat. A magyar energiastratégia októberben kerülhet az Országgyűlés elé. A keretjellegű dokumentum részstratégiákból áll és 2020-ig határozza meg a feladatokat.
A REEEP-hez csatlakozó országok egyebek mellett használhatják az együttműködés által kifejlesztett adatbázisokat és eszközöket, promóciós lehetőségekhez juthatnak. A partnereknek bizonyítaniuk kell, hogy a megújuló és energiahatékony rendszerek térhódításának elősegítésén munkálkodnak, anyagilag elérhetővé téve ezeket az energia-megoldásokat mindenki számára.
Megújuló energia: magyar-német-spanyol kooperáció
Mindenképpen drágul az áram
OECD: Kell a verseny, nem is kérdés
Energia-pazarlás = több szén-dioxid (hanganyag)
MTI